Nabitý program bude zahrnovat speciální narozeninové prohlídky, výstavu 50 let loupežníka Rumcajse, přítomny budou zdejší populární osobnosti jako Bílá paní nebo kněžna Marie Thurn-Taxis. Ve čtvrtek se bude slavit doslova s elánem. Narozeninový koncert skupiny Elán začíná od 17 hodin. V pátek se mohou návštěvníci těšit na klasický narozeninový program v zámeckém amfiteátru, s krájením narozeninových dortů a pohádkami. Na sobotu je připraveno narozeninové putování zámeckými labyrinty s oblíbenými hrdiny nejznámějších pohádek.

V knihovně bude pravá zima

Nymburk – Mrazivé prázdniny aneb Zima v létě čeká ty, kdo se zúčastní celoprázdninového programu městské knihovny. Od pondělí 3. července až do 31. srpna budou moci malí čtenáři zažívat zimní radovánky, zimní svátky a vůbec všechno, co k zimě prostě neodmyslitelně patří. Proč si neužít léto tak trochu naruby! Po celé prázdniny budou v dětském oddělení na děti čekat soutěže, kvízy, tvoření, pohybové aktivity a knížky s touto tematikou. Na závěr nebude ani letos chybět zábavné odpoledne s předáváním cen a speciální výlet. Kdo chce být překvapen, ten ať zamíří do knihovny. Nudit se určitě nebude.

Kreslí a maluje se o ceny

Nymburk – Dům dětí a mládeže vyhlašuje spolu s restaurací Biograf na náměstí Přemyslovců výtvarnou soutěž pro děti i dospělé na téma Hurá na prázdniny. Bude probíhat v době od 1. července do 7. srpna a soutěžit se bude ve čtyřech věkových kategoriích: děti do 6 let, 1. – 5. třída, 6. – 9. třída a 16 – 99 let. Hodnocení proběhne od čtvrtka 10. do čtvrtka 31. srpna návštěvníky v restauraci, kteří vyberou pět nejlepších prací v každé kategorii. Vyhodnocení se uskuteční v září 2017 v restauraci Biograf.

Mejdan roku je na náměstí

Nymburk – Na náměstí Přemyslovců proběhne v pátek 30. června od 9 hodin akce s mnohoslibným názvem Mejdan roku. Pořádá ji tým Jon pro širokou veřejnost, a především pro rodiny s dětmi. Na místě nebude chybět klaun ani skákací hrad, zdarma občerstvení, WiFi free, děti se mohou těšit na soutěže o mnoho lákavých cen.