Výstava patří pohřebnictví

Lysá nad Labem - Mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání je novinkou v dramaturgii výstav a veletrhů v Lysé nad Labem. Výstaviště ji zařadilo v souvislosti s novelou zákona o pohřebnictví. Nosným tématem především pro návštěvníky bude hospicová péče. Veletrhu se zúčastní i zástupci církve, kteří zájemce seznámí s různými podobami náboženství a odhalí rituály spojené s posledním rozloučením se zesnulým. Veletrh se koná 3. a 4. listopadu. 

Děti čeká cesta se světýlky

Poděbrady - Dům dětí a mládeže pořádá už tradičně pro děti Světýlkovou cestu. Děti se opět vydají na trasu, která bude lemována právě světélky. Cestou budou plnit různé zajímavé úkoly. Akce se koná v pátek 3. listopadu od 16.30 do 18.30 hodin. Jelikož už bude zimní čas, je zaručena tma. Pro děti i jejich rodiče to bude jako obvykle příjemně strávený čas s pedagožkami Symfonie.

Scénky vybírá herečka

Nymbursko - Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině herečka a spisovatelka Ivanka Devátá. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem Ivanka Devátá nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

V Huslíku slaví Den předků

Poděbrady - Ekocentrum Huslík pořádá v úterý 31. října od 17 hodin oslavu Dne předků a propojení s jejich věděním. Účastníci rituálu si společně připraví dřevo na oheň, očistí místo pro rituál, založí ohniště a nachystají oltář a hostinu. Součástí rituálu bude meditace a vzpomínka na naše průvodce ze světa mrtvých. Zájemci si s sebou mají přinést čajové svíčky, skleničky na svíčky, předměty na oltář nebo jídlo a pití na hostinu. Vhodným přispěním na oltář je předmět, který připomíná někoho, kdo už není mezi námi, ale jeho blízký zároveň cítí, že ho životem provází a ochraňuje.

Kráčmar představí moře

Milovice - Svou výstavu fotografií s názvem Barvy moře zahájí 2. listopadu v 18 hodin v budově Radnice přední český podmořský fotograf Bohumír Kráčmar. Výstava bude otevřena až do 30. listopadu.

Knihovna hostí přednášku

Nymburk - Přednáška k 500. výročí reformace nazvaná Reformátor Martin Luther se koná v městské knihovně v úterý 31. října od 17 hodin. Datum 31. října 1517 se zapsalo do dějin jako den, kdy německý kazatel Martin Luther vyvěsil svých 95 tezí kritizujících tehdejší poměry v katolické církvi a kupčení s odpustky.

Vánoce v Kersku už začaly

Kersko - V Lesním ateliéru Kuba v Kersku mohou zájemci až do konce listopadu zhlédnout výstavu tří výtvarníků z Nymburska, grafika Jiřího Brázdy, keramika Milana Exnera a malíře Igora Grimmicha. V sobotu začala také tradiční výstava Vánoce.