Region slaví na kolonádě výročí

Poděbrady – Věra Martinová a Pavel Vítek budou hlavními hosty narozeninové oslavy stanice Český rozhlas Region, kterou stanice chystá na první zářijovou sobotu na lázeňskou kolonádu v Poděbradech. Odpoledne plné hudby, zábavy a soutěží začne ve 13 hodin. V programu vystoupí i Marcel Zmožek, Jana Chládková, komik Josef Mladý nebo Karel Kahovec, Viktor Sodoma a kapela George & Beatovens. Region nezapomíná ani na děti, které se mohou těšit na skákací hrad a další atrakce. Na místě bude většina moderátorů, redaktorů i dramaturgů jednotlivých pořadů, v čele s populárními Patrikem Rozehnalem a Ivetou Chlumskou, kteří budou celé odpoledne moderovat. A mezi moderátory Regionu patří i vystupující zpěvák Pavel Vítek. 

Po strništi bos začíná už zítra

Nymburk – Očekávaný nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který časově předchází období filmu Obecná škola, se od zítřka až do konce týdne bude objevovat na plátně nymburského kina Sokol. Připraveny jsou hned čtyři projekce. Ve čtvrtek a v pátek se bude promítat tradičně od 19 hodin, v sobotu a v neděli pak mohou do kina vyrazit celé rodiny. Začátky představení se plánují od 16 hodin. 

V Semicích se chystá derby

Semice – Už po osmnácté se na kolbišti Pod Hůrou uskuteční tuto sobotu závod koňských spřežení pod názvem Semické derby. Program začíná v 10 hodin dopoledne. „Nejprve se pojedou dopoledne takové hobby závody. Ti, kteří jezdí celou sezonu jako přísedící, budou kočírovat, a ti hlavní budou protentokrát přísedící,“ vysvětluje princip netradiční soutěže jedenz organizátorů Jaroslav Jandl. Odpoledne se pak už bude závodit naostro. Představí se jedno, dvou a čtyřspřeží. Připraven je i doprovodný program pro děti, které tradičně láká pohled na malé čtyřspřeží poníků. Pořadatelé přichystalii ukázky parkurového skákání.