V sobotu 12. ledna se v místním kulturním domě představil DS bratří Mrštíků z moravských Boleradic se slavnou americkou komedii Jezinky a bezinky. Režisér Jiří Brabec dobře obsadil titulní role a dal představení vyvážený rytmus, přitom se spolehl na logickou výstavbu jednotlivých scén. Diváci nešetřili potleskem, protože byli vděčni za vskutku příjemný divadelní zážitek, na kterém se podíleli všichni herci. Největší úspěch sklízely obě svérázné tetičky v podání Marie Sokolářové a Ivy Kahounové.

V neděli nabídli libičtí ochotníci derniéru Pohádek do hajan v autorské režii Tomáše Čivrného. Děti se při úplně posledním představení nejen bavily, ale snad i poučily u dvou příběhů, které babička vyprávěla svým vnoučatům. Představení doplňovaly melodické písničky. „Pohádky se od premiéry v roce 2017 dočkaly sedmnácti repríz a podle ohlasu se zřejmě malým divákům líbily. Nosím v hlavě nějaké nápady, chtěl bych napsat trošku jinak známý příběh o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém,“ prozradil režisér.

Zmíněné divadelní výročí se bude i v dalších týdnech slavit zejména divadlem, takže v sobotu 9. února v 15 hodin uvede domácí soubor Vojan pohádky s písničkami nazvané Měla babka čtyři jabka. Poté v 18 hodin bude na programu beseda s hercem, ředitelem Divadla na Vinohradech Tomášem Töpferem a hercem Martinem Písaříkem. Povídání moderuje umělecký šéf Divadla A. Dvořáka v Příbrami Milan Schejbal.