Nemyslí si to ale město, které považuje současný stav za uspokojivý. A spor je na světě.
„V prvním patře potřebujeme nové stropy nebo to někomu spadne na hlavu. Také okna do dvora. Stav historicky památné budovy ze 16. století je v zoufalém stavu. Nikdo s tím nic nedělá,“ stěžuje si ředitelka.
Situací se zabývalo zastupitelstvo i na svém středečním jednání. Ředitelka chce docílit příslib rekonstrukce. „Dílčí změny opravdu nestačí, potřebujeme například vyměnit schodiště do patra. Stavba si zaslouží větší pozornost,“ tvrdí.
Město si to ale nemyslí. „Jsou to záležitosti provozního charakteru a zanedbaná údržba,“ míní starosta Lubomír Zíta, který podle svých slov celou knihovnu kontroloval s projektantem Jaroslavem Kroupou.
„Neprodleně musí firma Městská realitní odstranit závady, ale na kompletní rekonstrukci to není. Může se vylepšovat za provozu. Půdní prostory jsou nevyužité, tam se dají vestavět místnosti,“ uvedl Zíta. V roce 2004 už město financovalo rekonstrukci střechy, věžičky
a půdních prostor.
Ředitelka ovšem s takovým postojem není spokojená a podle svých slov trvá na rekonstrukci. Otázka se zřejmě tedy ještě bude řešit.