„Mohlo tu být tak 250 lidí, lidi stáli a seděli i v uličce, kapacita byla naplněná. Městec žije," pochvaloval si návštěvnost režisér filmu Lukáš Novotný.

Nejprve byl promítnut půlhodinový film, potom dokument Film o filmu a na závěr večera zahrála rocková skupina Zataženoslunečno, která natočila hudbu i pro krátký film, který by se dal nazvat detektivkou.

Podle zvukaře a Městečáka Petra Antoše se celý večer velice povedl. „Mně to přišlo jako taková zrychlená detektivka. Dokument Film o filmu, výpovědi aktérů, jak a kde to natáčeli, mi přišel možná ještě lepší než samotný film," zamýšlí se Antoš.

O muzice skupiny Zataženoslunečno se vyjadřuje kladně, líbí se mu i scénická hudba ve filmu. „Jejich filmová hudba mě potěšila, až v závěru je celá píseň," dodal Antoš s tím, že naposledy bylo městecké kino takhle našlapané při promítání Titanicu.

Film, kde se objevují městecké scenérie jako například nádraží nebo ulička u obchodního domu Duha, režíroval Lukáš Novotný, scénář napsal Miroslav Tichý. Jednu z hlavních rolí si zahrál Milan Mikuškovic ml.