Kino Sokol má za sebou první etapu rekonstrukce. Dlouho kritizované nevábné záchody dostaly nový kabát s obklady decentní šedivé a bílé barvy. „Dveře ke kabinkám mají jednotící nápaditý potisk z filmových plakátů. Prostor si zachoval svůj retro styl,“ uvedla mluvčí radnicie Pavla Kukalová.

Ovšem nejdůležitější je fakt, že zvelebení interiérů předcházela rekonstrukce odtokové kanalizace a zrušení nevyhovujícího septiku. Kino se s dlouhodobě potýkalo s častým zápachem, který zasahoval nejen sociálky, ale šířil se i dalšími prostory pro diváky. To je naštěstí minulostí. Náklady na opravy se přiblížily 300 tisícům korun.

Nyní je na řadě druhá etapa rekonstrukce. Ta se bude týkat zvýšení zábradlí na balkónech, aby odpovídaly současným bezpečnostním předpisům a mohly být využívány pro běžný provoz v kině. „Třetí etapa se následně bude týkat přímo hlavního sálu. Půjde o nové čalounění všech křesel, úpravu pódia a opravu poškozených vnitřních omítek,“ řekl ředitel Nymburského kulturního centra Ladislav Langr.

V Hálkově divadle se během první poloviny ledna uskutečnilo přečalounění vybraných sedadel v hledišti divadla. Především v prvních dvou řadách byl stav sedadel žalostný. Látka potrhaná a polstrování zničené. Na začátek divadelní sezóny zaměstnanci provizorně našili na sedadla návleky, které měly zabránit dalšímu výraznému ničení.

Vzhledem k uzavření divadla bylo nakonec možné řešit havarijní stav náročnějším zásahem. V rozpočtu města se našly finance na přečalounění třiačtyřiceti sedadel v prvních dvou řadách před jevištěm. Cena opravy činila 120 tisíc korun za demontáž, opravu a ukotvení sedadel na původní místo.

„Čalounické práce provedl velmi precizně a rychle Michal Fedačka ze Sadské. Věříme, že se brzy do sedadel budou moci usadit první diváci,“ uvedl ředitel divadla Jaroslav Kříž.