Sedmero krkavců, Život je život, Gangster Ka a Gangster Ka – Afričan.

To jsou čtyři filmy, které už od příští neděle budou moci zhlédnout Nymburáci v rámci tradičního promítání kinematografu bratří Čadíků pod hradbami.
Vybrané filmy mají letos silnou regionální stopu. Úvodní pohádku Sedmero krkavců natočila režisérka Alice Nellis, dodnes se hlásící ke svým poděbradským kořenům.

Poslední dva večery ovládnou obří plátno natažené před hradbami dvě detektivky. Obě natočené podle bestsellerů nymburského investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Příběhy motivované mimo jiné stále se odvíjejícím životním příběhem Radovana Krejčíře jsou v promítacím plánu připraveny na úterý 26. a středu 27. července.

Předpokládané začátky představení jsou vždy po setmění kolem 21. hodiny. Chybět nebude tradiční občerstvení a snad ani netřeba dodávat, že deky je dobré vzít sebou.

PROGRAM KINEMATOGRAFU U HRADEB

neděle 24.7. Sedmero krkavců
Pohádka v režii Alice Nellis podle předlohy Boženy Němcové. Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí.

pondělí 25.7. Život je život
Komedie o rodinných trampotách Ondřeje Vetchého, který má své představy o nápadnících svých dcer. Ony to ale vidí jinak…

úterý 26.7. Gangster Ka
Kriminálka poodhalující mechanismus organizovaného zločinu se snaží ukázat zrod skutečného gangstera. Podle knihy Jaroslava Kmenty.

středa 27.7. Gangster Ka – Afričan
Pokračování kriminálního thrilleru volně inspirovaného osudy Radovana Krejčíře.