První snímek Hodinářův učeň je česko – slovenská pohádka uvedená do kin loni. Režírovala ji Jitka Rudolfová. Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Příchozí se mohou těšit na Viktora Preisse, Janu Plodkou, Jaroslava Plesla nebo Miroslava Krobota.

V sobotu je připraven dokument Afrikou na pionýru. Road movie přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník sám na své Jawě 250 účastnil.

Neděle pak přinese snímek režiséra Jiřího Mádla Na střeše. Profesor Rypar poskytne dočasné útočiště mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Film o soužití nevraživého pána a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě.

Závěrečným snímkem pak bude Poslední aristokratka. Komedie o rodině, která se do Čech vrací kvůli získanému zámku.