Poděbrady

Divadlo Na Kovárně uvede v neděli 21. ledna v 15 hodin představení pro dětské publikum nazvané Pohádky do hajan. Vypráví o vnoučatech, která přemluví babičku, aby jim četla na dobrou noc pohádky. Příběhy děti nejen pobaví, ale zároveň je i poučí o lepších i horších lidských povahových vlastnostech.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku
Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Lysá nad Labem

V městské knihovně dnes od 18.30 hodin Petr Čerňanský doputuje v rámci své cestopisné besedy ze středních Čech až do dalekého ukrajinského Zakarpatí. Pohovoří o svých zážitcích i přírodních krásách Malé Fatry, Podkarpatské Rusi, Bílých Karpat. Zavítá přitom i na Kokořínska a do Českého ráje.

Nymburk

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, to je název originální cestovatelská projekce a stand-up pětadvacetiletého excentrického poutníka Ladislava Zibury. Tentokrát se vydá probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Zpočátku očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budou diváci smát od začátku až do konce. Neměli by očekávat žádné strohé popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti. Akci pořádá Nymburské kulturní centrum v kině Sokol v Nymburce v pátek 19. ledna. Začátek je ve 20 hodin.

Nymburk

Musica Florea vstoupí do letošního roku koncertem z díla Františka Ignáce Tůmy, který se odehraje 19. ledna od 19 hodin v nymburském evangelickém kostele. F. I. Tůma (1704–1774) je dnes znám spíš jako tvůrce chrámových kompozic. Byl to však i vynikající varhaník, gambista, zpěvák a skladatel.

Sadská

Děti ze Sadské a okolí se o víkendu budou moci vydat na dobrodružné putování po stopách Andersenovy Sněhové královny. Místní Kulturní a informační centrum ve spolupráci se společností Velká dobrodružství zve děti a rodiče na akci s názvem Po stopách Sněhové královny, která je připravena podle motivů známé a oblíbené pohádky H. Ch. Andersena, ve které se odvážná holčička Gerda vydá hledat svého kamaráda Kaje, očarovaného Sněhovou královnou. Cestou musí překonat řadu nebezpečných překážek. „Zhruba na kilometrové trase budou na děti čekat herci v překrásných kostýmech. U nich budou děti na jednotlivých stanovištích plnit úkoly. Hned na startu účastníci obdrží průvodní dopis, do kterého budou sbírat razítka. V cíli pak od kouzelné Sněhové vločky dostanou krásný dárek,“ uvedla ředitelka centra Zdenka Hamerová. Akce se koná v sobotu 20. ledna od 13 do 16 hodin.

Mladá Boleslav

V sobotu 20. ledna od 11 hodin dopoledne se koná nultý ročník soutěže zimních plavců na Jizeře v Mladé Boleslavi. Akci pořádá Česká otužilecká unie, která se pokouší obnovit tradici závodů z let 1982 až 1992. Sraz plavců je na Jizeře, nad Vaňkovým jezem, na Krásné louce, u Česany před jezem.

Lysá nad Labem

Ochotnický divadelní soubor Náplavka z Lysé nad Labem uvádí rodinnou komedii z venkova nazvanou Poupata odkvétají v máji. Hru na motivy novely H. E. Batese napsal Jan Burda. Divadelní kapelu řídí Vít Andršt a scénu staví Mikuláš Kavan. Premiéru uvedou 20. ledna ve 20 hodin v místním kině.

Nymburk

S úspěšnou hrou Hrdý Budžes podle prózy spisovatelky Ireny Douskové přijede v úterý 23. ledna v 19.30 hodin do Hálkova městského divadla Barbora Hrzánová. Ta představuje hrdinku příběhu, žákyni druhé třídy Helenku Součkovou, která naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace.