Divadelní ztvárnění fiktivního příběhu písničkáře Karla Hašlera s názvem Hašler aneb co ty na to národe? slavilo obrovský úspěch na přehlídce Karlínské jeviště 2007 v Praze.

„Z 25 porotou vybraných představení jsme byli ohodnoceni nejlépe. Porotci dokonce prohlásili, že za deset let fungování této nesoutěžní přehlídky to bylo nejlepší představení, jaké viděli,“ řekla režisérka Eva Hrubá, která zpracovala hru podle scénáře Vlastimila Venclíka a ztvárnila jednu z hlavních rolí, a to paní Komisař.

Herecký soubor je poskládán ze členů Divadla E.H., Divadla hudby a souboru Hálek. Výraznější role v „Hašlerovi“ předvádějí Petr Čech, Radim Keith, Agáta Čechová nebo Marcela Biháriová.

V sále Karlínského Spektra Domu dětí a mládeže se 18. listopadu představilo 25 souborů napříč žánry. „Viděli jsme tu například pohádku, autorské divadlo poezie, nebo dokonce baletní představení,“ nastínila Hrubá.

Ta má z tohoto ocenění ohromnou radost, práce na hře prý nebyla marná. „Všem zúčastněným chci poděkovat, byli perfektní,“ uvedla Hrubá.

Pokud se chcete na oceněnou hru Hašler aneb co ty na to národe? podívat, máte možnost ještě 27. listopadu od 19.30 hodin v Hálkově divadlev Nymburce, kde bude reprízována.