Již 12. ročník slavnosti nazvané Hrabalovo Kersko, se uskutečnil v sobotu na zahradě Lesního ateliéru Kuba. Pábitelskou atmosféru poprvé ve své historii narušil déšť. Prudký liják se začal lít z nebe zrovna, když moderátor Jarda Kříž oznámil hlavní hvězdu Hrabalova Kerska, herce Josefa Dvořáka.

To ovšem přítomné neodradilo, vytvořili skupinky pod slunečníky, ostatní se vyzbrojili deštníky. „Já mluvím nahlas, abych překřičel déšť, vtipkoval Dvořák. Ten vzpomínal na spisovatele Hrabala a hlavně se vyznal k jeho dílu. „Mně se jeho knížky slévají v jedno, a to je Bohumil Hrabal. Miluji jeho postavy,“ řekl Dvořák s tím, že si tolik přál zahrát někdy roli Pepina v Postřižinách nebo Hanťu v Příliš hlučné samotě. „Ale copak je na světě nějaká spravedlnost,“ smál se herec.

Postupně přestávalo pršet při ukázkách z představení nymburských Hálkovců Slavnosti sněženek. V nich vynikal v roli akademického malíře Petr Bendl, kterého ve filmovém zpracování hraje Ferdinand Havlík.

Kromě "vodníka" Dvořáka vystoupila také veselá skupina Ponožky pana Semtamťuka. Mezi vzácnými hosty nechyběli akademický malíř Jiří Škopek, který má v ateliéru výstavu, Věra Kutifelová a Jiří Fiala. Ti se stali předobrazy Hrabalových postav.