Hned v úvodu vystoupila herečka a zpěvačka Bára Štěpánová. Tak přečetla úryvky z Hrabalova díla Proluky a zazpívala šansony i osobité písničky. „Já mám k panu Hrabalovi velmi blízký a silný vztah. Můj otec byl literární historik a za komunistů jsme potají opisovali knížky, i ty Bohumila Hrabala. Já si pamatuju, jak jsem jako mladá opisovala knížku Obsluhoval jsem anglického krále,“ řekla známá herečka.

Ředitel Polabského muzea Jan Vinduška připomněl, že od tohoto víkendu je pro veřejnost otevřena Hrabalova chata a pak už nastoupili herci z Hálkova divadla, kteří sehráli část muzikálu Postřižiny.

Na pódiu se poté střídali další umělci a hosté. Dorazil například herec Pavel Nový, mezi diváky byl k vidění i známý spisovatel Jaroslav Rudiš. Na pódiu vystoupila také písničkářka Radůza.

V této podobě a na tomto místě se však podle pořadatele Bronislava Kuby konal festival naposledy. „Už jsme dosáhli nějakého vrcholu. Nyní byla otevřena Hrabalova chata, odkaz pana Hrabala v Kersku určitě nezanikne. U nás je to v takovéto podobě určitě naposledy. Uvidíme, zda se najdou jiné prostory v Kersku, nebo bude festival třeba v komornější podobě. Budeme všechno ještě zvažovat, máme rok čas,“ řekl Bronislav Kuba.