Program byl připravený v rámci oslav 50. výročí založení zmíněného souboru. První z uvedené trojice určitě patří mezi významné herce, dnes je také pedagogem DAMU a ředitelem Divadla na Vinohradech. Zejména mladá generace uvítala v kulturním domě herce, dabéra a hudebníka Martina Písaříka. Režisér Milana Schejbal je uměleckým šéfem Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami a celý večer vtipně moderoval.

Tomáš Töpfer rád zavzpomínal na svá studijní léta na brněnské konzervatoři a pražské DAMU. Řeč přišla i na jeho působení v několika mimopražských scénách, ale došlo také na mnoho zajímavostí z jeho osobního a pracovního života. Fanoušci tak dostali možnost zblízka poznat známého herce, který dokáže svým vyprávěním upoutat a zaujmout. Postupně však došlo i na vztahy mezi mužem a ženou. „Každý muž opravdu „ocení“, když se mu neustále každým rokem připomíná, aby v domácnosti připevnil chybějící věšák, nebo když chlap nemá dlouho přišité poutko u kabátu, tak se má buď oženit nebo rozvést,“ glosoval veselé historky Milan Schejbal.

Výborným zpestřením programu pak bylo vystoupení Martina Písaříka. Ten se v Libici představil především jako kytarista a zpěvák. Obecenstvu nabídl ukázky ze své tvorby, ostatně v poslední době se úspěšně zařadil do naší muzikálové scény. Na Tomáše Töpfera padlo i několik otázek z publika, které se třeba týkaly Divadla Na Fidlovačce nebo natáčení seriálu Četnické humoresky. Martin Písařík zase s úsměvem zavzpomínal na libické vystoupení s Divadlem TY-JÁ-TR.

Večer vyvrcholil křtinami Almanachu, který Vojan vydal k uvedenému výročí. Přítomní protagonisté večera se rádi zhostili rolí kmotrů. Už odpoledne libičtí ochotníci uvedli pohádku Vlastimila Pešky Měla babka čtyři jabka. Podle častého potlesku a vstřícných reakcí lze soudit, že se všechny čtyři příběhy líbily. Děti i rodiče se na závěr mohli seznámit s velkými loutkami zvířátek.