Inscenace zapadající do žánru absurdního divadla chce ukázat realitu naší společnosti koncem minulého století, ale v tomto případě s jasným přesahem do dnešní doby. „Autorovy myšlenky mají obecnou platnost. Havel si bere na paškál vyprázdněné povrchní životy snobů a maloměšťáků, tedy společenské vrstvy, která začala vznikat v 70. letech, ale mnohé z toho stále přetrvává. Mnozí hlavně hromadili majetek, se kterým se dokázali okázale pochlubit,“ uvedl hostující režisér Jaromír Hruška.

Herecké trojici, Barboře Vaňkové, Tomáši Čivrnému a Vojtěchu Sehnalovi se v podstatě dobře dařilo sdělovat, jak taková životní vyprázdněnost se nejlépe může schovat nejen za hromadu věcí a cetek, ale také za nekonečné hloupé řeči.

Místní i návštěvníci si užili řadu atrakcí i několika scén, včetně té hudební na náměstí.
OBRAZEM: Nymburské posvícení dočasně přerušila bouřka

Pokud to koronavirová situace dovolí, festival Libický divadelní bude pokračovat o třetím záříjovém víkendu. V sobotu 19. září v 19.30 uvede DS Bratří Mrštíků Boleradice komedii s názvem Počestné paní pardubické. Diváci se mohou těšit na příběh ve kterém nechybí láska mladých lidí, ale také různé machinace a nepravosti, samozřejmě vše s dobrým koncem. V neděli 20. září v 15 hodin se pak děti mohou těšit na pohádku Vší silou aneb A pak se to stalo. Soubor DS SOŠ Pardubice nabídne tři příběhy, které nejmenším divákům připomenou, že je dobré pečovat o své zdraví a vzhled.