Prostor lázeňské kolonády v Poděbradech patřil v sobotu akci FTV Prima – Prima jede…za vámi. Odhadem přes tisíc diváků se i přes tropické teploty vystřídalo během odpoledne plného zajímavých her, představení známých osobností televizní obrazovky a hudebních lahůdek. Největší nápor návštěvníků byl při večerním živém vysílání večerního bloku zpráv.

„Na srdce jsou Poděbrady 
a na Zprávy je Prima," uvedl Karel Voříšek, který byl odpoledne se svou kolegyní Klárou Doležalovou doslova v obležení diváků, co se chtěli se známou moderátorskou dvojicí vyfotit.

Celým odpolednem provázela diváky velmi energicky Lucie Šilhánová. ta si také získala na svou stranu nejvíce dětí a s těmi pak živě vstupovala do Diváckých zpráv. Dětské obecenstvo bylo nadšené i ze soutěží tří reportérů Krimi zpráv – Romana Pecha, Matěje Rychlého a Nikoly Veverkové, kteří dávali otázky a kdo odpověděl správně, mohl získat příjemnou letní cenu. Děti ochotně odpovídaly například na to, co mají dělat v případě nehody nebo jaká jsou telefonní čísla na policii, záchranku a hasiče a za správnou odpověď si odnesly balón nebo nafukovací lehátko. Matej Rychlý si vzpomněl na kuriózní případ, který nedávno se svým týmem řešil. „Zavolal nám člověk, že kriminalisté řeší případ ukradeného buldočka," řekl pro pobavení přítomných.

Spolupořadatelem akce byla společnost ASEKOL, která na odpoledne vyhlásila 
v rámci projektu Koruna za kilo soutěž, kdo přinese nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů. První cenu, chytrý mobilní telefon, si odnesla paní Jiřina, která přinesla 36 kusů elektrozařízení, které vážily 34 kilogramů. „Za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 korun nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," upřesnila manažerka komunikace ASEKOL Martina Ďaďová.

Při moderátorském odpoledni, které bylo na hlavním pódiu u kongresového sálu, se lidé mohli seznámit se zajímavými informacemi z televizní kuchyně. Nikola Veverková například vysvětlila, jak vzniká reportáž, Matěj Rychlý ji doplnil, že na jedné reportáži se podílí celý štáb, který se skládá s reportéra, kameramana, střihače, editora, korektora textů, režiséra a vedoucího vydání. Roman Pech se podělil o zážitky. Jedna z otázek například byla, co ho nejvíce zaskočilo při jeho práci. „Dnes mi zaskočil kousek oběda," zavtipkoval Roman, ale pak dodal s vážnou tváří, že ho vždy zaskočí smutné příběhy, kterých reportéři Krimi zpráv řeší desítky.

Zpravodajský kamion TV Prima se v sobotu přesune do Náchoda. V dalších týdnech zavítá i do Prahy, Ústí nad Labem, Tábora, Teplic, České Lípy, Písku, Mělníka a Žatce.