Mladý ansámbl svým vystoupením jednoznačně potvrdil skvělou pověst, která ho předcházela. Jeho členové působí v předních českých orchestrech a soubor je rovněž ozdoben řadou cenných soutěžních trofejí. Ostatně na svém kontě má i několik CD.

Na programu byly skladby z tvorby českých a evropských klasiků. V první půli zazněla předehra ze známé Mozartovy opery Kouzelná flétna a Dechový kvintet Antonína Rejchy. Po přestávce nabídl soubor pětidílnou suitu z opery Leoše Janáčka Liška Bystrouška. Skladatel do ní také zakomponoval známou lidovou písničku Běží liška k Táboru.

Dále soubor zařadil do své programové nabídky Malou komorní hudbu od německého skladatele a dirigenta Paula Hindemitha. Belfatio Quintet se na závěr dočkal dlouhého vděčného potlesku, poté následoval krátký melodický přídavek.

Další koncert krásné hudby se koná v úterý 13. prosince od 19 hodin opět v divadle. Představí se při něm violoncellista Jiří Bárta, klavíristka Terezie Fialová a jejich děti. Na programu budou Bachovy, Beethovenovy, Chopinovy a Šostakovičovy skladby.