Multižánrový festiválek. Tak se jmenoval hudební festival napříč žánry v areálu hospody Na Rozcestí ve Zvěřínku. Počasí vydrželo bez dešťových intermezz, jak je to posledních pár týdnů zvykem, kapely ladily do pohody, na fesťáku se sešli sousedé a bylo na nich vidět, že se prostě rádi vidí.

Organizátor a zpěvák Ladislav Spilka pozval místní i přespolní party, ať hrají folk, bluegrass, či bigbít.
„Nebylo to tak úplně náhodou, protože v Pístech se chystal spíše folkový festival a já dával na stejný den dohromady festival tady ve Zvěřínku. Rozhodli jsme se, že to spojíme,“ vysvětlil Spilka a Jiří Říha z Pístecké Duny dodává: „Dva festivaly ve dvou na sebe navazujících obcích by nám sebral lidi, nemělo by to smysl.“

Vystoupily například Old Boys, Miks, Pístgras, Pístecká Duna z toho trojcípého hudebního šátku folkové, tramspské a country škatulky. Spilkova Laspilka, vítěz X Factoru Jiří Zonyga s kapelou a sólově legenda Richard Tesařík z toho soudku rockového.

„Bylo to velký. Přišlo ,opravdu hodně lidí, přes tři sta. Z toho mám strašnou radost,“ radoval se po festivalu Spilka, který večer vystoupil s kapelou Laspilka. S ní vydal CD Za co, které právě propagují.

„Moc se mi líbil Jirka Zonyga a Richard Tesařík, který předělal Pohodu od Kabátů do dechovky,“ smál se organizátor a také muzikálový zpěvák Ladislav Spilka, který ve Zvěřínku žije.

Zeptal jsem se ho, zda bude chtít zachovat tradici Multižánrového festiválku v tak příjemném prostředí.
„Za rok bych rád někdy v červenci do Zvěřínka pozval muzikálové hvězdy jako Pepu Vojtka, Dana Hůlku, Kateřinu Brožovou či Martu Jandovou,“ reagoval Spilka.

To zní více než zajímavě.