Nyní odhaluje další novinky ze zákulisí letošního 12. ročníku, který se na milovickém letišti uskuteční od 1. do 3. srpna. Festival vloni navštívilo přes 30 tisíc fanoušků z více jak 64 zemí světa.

Mezi letošní headlinery patří jednoznačně britské elektronické duo Chase & Status. Dále budou taháky Andy C nebo vizionářské trio Noisia. Do Milovic letos dorazí i Camo & Krooked, Dimension nebo Sub Focus a Wilkinson.

Let It Roll Open Air se řadí mezi přední české i světové hudební akce, které jsou vedle velkých jmen na programu vyhledávány i pro svou vizuální stránku. Drží několikaleté prvenství v největší festivalové stage v Evropě, která zabírá plochu několika panelových domů.

Na hlavní stage se pak také odehrává zahajovací ceremonie, která spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a fanouškům tak prostřednictvím několika smyslů vypráví nový kousek příběhu, jímž je daný ročník festivalu inspirován.

Ta letošní má trvat bezmála dvacet minut.

Popularitu festivalu stojící mimo jiné i na vizuálním projevu chápe hlavní pořadatel Zdeněk Souček. „Festival je mezi fanoušky proslulý svým komiksovým příběhem, který dává do kontrastu roboty proti lidem. Ani tento rok nebude výjimkou. Pro mnohé bývá často zahajovací ceremonie jedním z nejsilnějších zážitků festivalu,“ řekl Souček.

Pořadatelé si každý rok dávají záležet i na designu jednotlivých stagí, na jejichž stavbě se několik týdnů před zahájením podílí specializované týmy, které se věnují designu open air festivalů.

Každá stage nabídne nová témata, počínaje velkolepou Mothership Main stagí až po živou, zelenou Eve's Garden, přes vnější planetární prostory, jako je The Temple stage a intergalaktická scénická Shredder stage.

Kompletní seznam vystupujících pro rok 2019 bude čítat skoro dvě stovky jmen obsahující jak největší hvězdy drum'n'bassové scény jako Pendulum nebo High Contrast a další, tak i desítky o něco méně známých, avšak velmi zajímavých producentů, DJs a MCs, včetně početného zastoupení česko-slovenského supportu.

ZAJÍMAVOSTI Z LET IT ROLL
- Let It Roll Open Air je největší hudební festival drum&bass hudby na světě
- mezi letošní headlinery patří jednoznačně britské elektronické duo Chase & Status. Fanoušci se dále mohou těšit na jména jako High Contrast, Andy C, Pendulum nebo nově odhalené DJs 3. fáze line-upu Camo & Krooked, Dimension, Sub Focus b2b Wilkinson
- podle několika zahraničních médií jde o nejlepší drum&bass akci. Pětkrát po sobě získal například cenu Drum&Bass Arena Awards „Best Festival“
- v loňském roce LIR Open Air navštívilo přes 30 tisíc fanoušků elektronické hudby z celkem 64 zemí světa
- festival nabízí i zajímavá jména ze světa designérů a architektů, kteří se podílejí na stavbě pódií
- festival má největší stage v Evropě. Opening show trvá bezmála 20 minut
- v ČR se letos koná už podvanácté a přiveze téměř 200 předních světových i domácích DJs a zástupců labelů