onal v Parku Pod hradbami. Svátek hudby pochází z Francie a vetknul si za úkol spojovat lidi pomocí hudby. „Atmosféra je nádherná, vyšlo nám počasí, i když před startem svátku pršelo,“ řekl Viktor Szita, v jedné osobě organizátor a též zpěvák a klávesák skupiny Telegraf.

Je festival oslavující hudbu nějak zaměřen? „Je to oslava celé škály muziky, ovšem převládá rocková. Příští rok bychom rádi oslovili i kapely jiných žánrů,“ zaprorokoval Szita.

Pořádnou porci starého dobrého hard rocku napumpovala do lidí skupina Beer Band. „V následující písni si vzpomeneme na jednoho zpěváka, který mezi námi už bohužel není,“ uvedl jednu ze skladeb leader Beer Bandu a spustil Šípkovou Růženku, kterou kdysi nazpíval Jiří Schelinger.

Publikum trochu rozproudil následující Crossband, který rozdával své vypalovačky jako například Virtuální Anetu, Myš a další. Baskytaristu Standu Kříže nahradil pro tento koncert jeho jmenovec Standa Potměšil ze skupiny CZ.

Svátek hudby zakončil letitý Telegraf, během dne se mohlo v Parku Pod hradbami vystřídat tak na 600 cílených posluchačů, okolo jedoucích bruslařů nebo náhodných chodců s pejsky.

Program odstartovali mladí zpěváci ze ZUŠky jako Jakub Kaniak nebo Nikola Dušková.