Přístavní slavnost oproti předchozím letům výrazně zatraktivnila program a zachovala pestrost žánrů.

Zachována zůstane i tradice, že celá slavnost je pro fanoušky dobré hudby a festivalové atmosféry na břehu Labe zcela zdarma. Hrát se začne hodinu a půl po poledni a právo výkopu budou mít poděbradští Flat Fly, kteří publikum rozeskáčou v rytmu ska.

Největší hvězdou nymburského srpnového festivalu bude Michal Pavlíček, zřejmě nejlepší český kytarista, který se svým Triem vystoupí krátce po osmé večer. Právě jeho přítomností rozhodně akce naplní heslo, že je skutečně free festivalem pro všechny věkové generace.

A jaký je tedy program a časový harmonogram Přístavní slavnosti? Přinášíme kompletní rozpis i s několika informacemi o vystupujících.


13.30 - 14.15
Flat Fly

14.45 - 15.30
Gang ala Basta

16.00 - 16.40
Dead Dog Legacy

17.05 - 17.50
Jakub Konig & Hvězdy

18.30 - 19.30
Dunaj

20.15 - 21.15
Michal Pavlíček Trio

22.00 - 23.00
Švihadlo


Flat Fly

Poděbradská kapela Flat Fly, se vrací na Přístavku! Kapela svůj styl označuje jako spa-ska – lázeňské ska, což je směs ska, reggae, výrazných melodií, uvolněné nálady a českých textů plných humoru a nadsázky. Kapela vystupuje od roku 2010 po celé ČR a vydala již dvě autorská alba. Debutové CD „Lázeňský dýchánek“ vyšlo v létě 2013 a druhé album „Pod peřinou“ v září 2017. V roce 2023 vydali EP s názvem „Srdcová královna.“

Gang Ala Basta

Oblíbená kapela složená z pěti mladých a energických lidí, kteří publikum rozhodně nenechají v klidu! Svůj osobitý triphopový styl prezentují již téměř dvacet let na největších českých festivalech, v zavedených hudebních klubech i v zahraničí. Vystupovali také třeba jako předskokani britských Massive Attack. Absolvovali přes 600 koncertů a vydali tři skvělá alba.


Dead Dog Legacy

Projekt Dead Dog Legacy navazuje na éru kytarovky Dirty Old Dogs.Olomoucká formace staví na kytarových žánrech s prvky elektroniky. Máte-li rádi dozvuky amerického rocku a la Soundgarden nebo Audioslave, je to muzika pro vás! Melancholická atmosféra a hra s tichem a hlukem patří k hlavním doménám nově vzniklé kapely v čele s Tommem Prochazkou.

Jakub König & Hvězdy

Respektovaný písničkář, ale také výtvarník a autor několika knih Jakub König nahrál svou první sólovou desku a byla to zaslouženě událost loňského hudebního podzimu. Po Obří broskvi, Kittchenovi a Zvířeti jménem Podzim je tady sám za sebe. Pro tu příležitost se spojil s lidmi kolem Petra Ostrouchova a to nemohlo dopadnout špatně. Deska se jmenuje "Hvězdy" a je prostě dokonalý. Jakub sestavil stejnojmennou kapelu a představí ji nymburskému publiku naživo.

Dunaj

Legenda nejen brněnské rockové scény, kterou prošly takové osobnosti, jako Iva Bittová či Pavel Fajt, vznikla v roce 1986. Svou činnost skončila v roce 1998, když v pouhých 43 letech zemřel její frontman Jiří Kolšovský. Kapela v roce 2019 obnovila činnost ve složení Vladimír Václavek – kytara, baskytara, zpěv, Josef Ostřanský – kytara, zpěv, Pavel Koudelka – bicí, percussions, zpěv. Na podzim 2022 vydala studiové album „Za vodou“, které sklidilo nadšené ohlasy. Z nahrávky přímo čiší čerstvá energie, která opět mezi společně tvořícími muzikanty jiskří. Na Přístavce se kapela představí posílena o ženský vokál v podobě písničkářky Jany Vébrové.

Michal Pavlíček Trio

Michal Pavlíček je znám jako vrcholný kytarový virtuóz. Rovnocennou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní. Pestrý repertoár jeho Tria pochází přirozeně z Pavlíčkovy dílny. Jak sám říká, jde o skladby „rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené a provokativní“.

Švihadlo

Kapela Švihadlo je již více než 40 let vytrvalým zástupcem reggae v Čechách (založena v roce 1983 v Mladé Boleslavi). Kapela vytrvale objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovala i v mnoha okolních zemích (Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko) a dokonce i v Číně (v r. 2000). Za dobu své existence vydala 6 řadových alb (za album Oči otevřený obdrželo Švihadlo cenu Anděl v žánrové kategorii ska & reggae) a 4 výběrová. Nejnovější je album Vůně trávy, které vyšlo v březnu 2020. Na něm kapela spolupracuje se spoustou zajímavých hostů a pro inspiraci si odjela na Jamajku. Nechte se rozhoupat jejich podmanivými rytmy.

(s využitím stránky NKC)