Nejprve v sobotu 16. listopadu při zahájení přivítal všechny přítomné vedoucí spolku Jaroslav Vondruška. Následně předseda Svazu českých divadelních ochotníků Josef Hejral předal člence libického souboru Heleně Vondruškové nejvyšší ocenění v oblasti amatérského divadla - odznak Zlatého Tyla.

Potom se už na jevišti kulturního domu představil Jiří Hlávka a uvedl své monodrama Jenom herec aneb Střípky ze života Eduarda Vojana. „Chtěl jsem připomenout výraznou osobnost moderního českého divadla s použitím Vojanova přístupu k hereckému projevu. Ostatně svými rolemi mnohokrát dokázal, že byl tím skvělým hercem. Chtěl jsem maličko nahlédnout někam do jeho svědomí, mezi jeho touhy a posedlosti divadlem. Všechno ho dovedlo na vrchol jeho herecké tvorby. Nakonec se dostává před pomyslný „nejvyšší soud“, kde je mu připomenut dosavadní život, všechny výhry, ale i problémy,“ vysvětlil Jiří Hlávka.

Druhá část programu nabídla komponovaný pořad sestavený ze čtyř humorně laděných scének a jednoho rozverného monologu. O dobrou náladu se rovněž postaralo hudební trio a souborová smíšená pěvecká skupina. Zazněl blok písniček z dílny Jaromíra Nohavici a od Suchého a Šlitra. A úspěch měly už klasické melodie od Voskovce, Wericha a Ježka. Ve finále se pak zpíval song Petra Hapky Šaškové počmáraní. Pořadem v režii Jaroslava Vondrušky vtipně provázely Kamila a Kristýna Jandovy. Podle dlouhých potlesků a mnoha kladných reakcí lze soudit, že se celý program líbil.

O den později pak přivezl rakovnický Loutkářský spolek Před branou pohádku Kašpárek a čerti. Dětem se líbil veselý příběh s písničkami napsaný na lidové motivy. Hlavní hrdina za pomoci Kalupinky a kouzelného dědečka nakonec nad hloupými čerty vyzrál.

Festival Libický divadelní podzim pokračuje v sobotu 7. prosince Adventním koncertem kolínského orchestru Harmonie 1872. V neděli 8. prosince pak nabídne karlovarské Divadelní studio D3 pohádku Komedie o narození Ježíška aneb Betlém.