„Příroda je napřed, model klasické zimy a jara je silně pokřivený, takže se z květnového otevírání sezóny stává jen formalita. Zároveň je ale první květnová sobota už 12 let pevně ukotvena v kalendáři a je to krásný termín pro cyklospolečenské setkání,“ připomněl Valenta.

Zadní brána pivovaru byla otevřena pro první účastníky v sobotu před devátou ranní a kolem desáté jich pořadatelé měli v registraci kolem 1 200. Společný start se vzhledem k obrovskému počtu zájemců už několik let nekoná, a tak jednotlivci i skupinky jezdců vyráželi podle individuálního uvážení během celého dopoledne. Čekalo je za krásného skoro letního počasí 41 kilometrů vedoucích zejména po obou nábřežních cyklostezkách přes Kersko až k Lysé a zpět přes Ostrou a Kostomlaty až do cíle, který byl opět na pivovarském dvoře.

Společenská vyjížďka s názvem Cyklootvírák startovala z nymburského pivovaru už po dvanácté. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

I letos jsme v poli jezdců zaznamenali kuriózní stroje i obleky. Na trasu vyrazil mimo jiné kominík se štětkou nebo chlapík, který jakoby vypadl z oka jednomu ze zaměstnanců pivovaru z kultovního filmu Postřižiny. Dorazil i cyklista původem z Krchleb, který však dlouhodobě žije v Německu. „Je to krásná akce a potkám se tu s dalšími přáteli,“ řekl před startem.

Jak se dopoledne pivovarský dvůr zaplnil cyklisty a jak si báječné počasí užívali ještě před startem, dokumentují naše videa i bohatá fotogalerie.