Komedie měla rychlý spád a děj se stále točil kolem urny s popelem, kterou si trochu podivínská vdova, ale plná života, přinesla z manželova pohřbu domů. A následně se začalo jednat o tom, jak naložit s velkým bytem a rodinným dědictvím. Potomci chtěli "potrhlou" maminku zbavit svéprávnosti, aby se snáze dostali k majetku. Představy rozvedené dcery a syna -nezaměstnaného architekta, jak s majetkem naložit, byly totiž zcela odlišné od těch matčiných. Svoji úlohu sehrávala hysterická snacha i prostořeká hospodyně. A náhle se objevil "pán z minulosti".

Hlavní roli vitální vdovy, která přes všechny problémy nakonec dokáže uhájit své právo na soukromí a na lásku, ztvárnila Helena Vondrušková. Nutno dodat, že skvěle zvládla závratnou porci textu a její výkon byl přesvědčivý. V dalších rolích se představila Marcela Hlávková, Petra Soukupová, Michaela Jílková, dále František Černý a Tomáš Čivrný.

Spokojení diváci odměnili libický soubor dlouhým potleskem vestoje. Ostatně potlesk přicházel i při otevřené scéně. „Podle ohlasu soudím, že se naše komedie publiku líbila. Každému, kdo k úspěchu nějak přispěl, chci touto cestou poděkovat. Premiérou však práce na hře nekončí, vždycky je co zlepšovat," uvedl režisér. Na úplný závěr večera udělil spolek Vojan Jaroslavu Vondruškovi svoji cenu Thálie za celoživotní přínos amatérskému divadlu.

Druhá premiéra by se měla konat v pátek 12. prosince.