O den strávený na prostorném pivovarském dvoře, kdy z pódia budou hrát kapely a u mnoha stánků budou k dostání téměř všechny druhy nymburského piva. I speciály s příchutí.

Letos si návštěvníci, kterých se tradičně počítá na tisíce, mohou zkusit ochutnat nové čokoládové pivo, které se poprvé objevilo v některých obchodech a restauracích jen před pár dny. Není to klasicky dochucené pivo, jehož příchuť ucítí konzument až jako „ocas" po spolknutí doušku. Čokoládu z piva ucítíte i nosem a na jazyku se objeví hned při napití se. „Čokoládové pivo získalo před pár dny ocenění v rámci Slavnosti piva na výstavišti v Českých Budějovicích. Vyhrálo kategorii ochucených piv," uvedl sládek a vlastně stvořitel speciálu Bohumil Valenta.

A kdo se letos představí na pódiu? Tradičně nebude chybět moderátorka Heidi Janků. Po deváté ráno by měl celou akci odstartovat Postřižinský country expres. Z dalších známých jmen vyberme Marka Ztraceného, který nastoupí přibližně po 13. hodině. Zhruba kolem půl třetí je v plánu vystoupení nymburské poprockové kapely Crossband. Dva odpolední bloky vyplní komik Zdeněk Izer. Kolem čtvrté by se měla představit skupina No Name a celý den uzavře svým vystoupením kapela Vaťák. Konec hudební produkce je plánován na 19. hodinu.

PROGRAM

9.00 – zahájení 20. ročníku
9.05 – Postřižinský country expres
9.00 – 12.30 – prohlídky pivovaru
11.00 – Pohoda
12.30 – Heidi Janků
13.10 – Marek Ztracený
13.50 – Heidi Janků
14.30 – Crossband
15.15 – Zdeněk Izer
16.00 – No Name
17.00 – Zdeněk Izer
18.00 – Vaťák
19.00 – ukončení programu

časy jsou pouze orientační