Úterý 24. března

Slunce vychází v 05.51 hod., pohybuje se po 5. stupni Berana a zapadá v 18.16 hod. Měsíc ubývá ve znamení Ryb. Ve dnech Ryb vám prospěje jemná masáž prstů u nohou, kartáčování chodidel a jejich sprchování střídavě teplou a studenou vodou. Zejména kolem poledne můžete jednat impulzivně a ukvapeně. Nálada se vám může měnit tak rychle, že to překvapí nejenom vaše okolí, ale i vás. Nebezpečí tkví v tom, že můžete udělat něco, čeho budete později litovat. Večer se budete dobře cítit ve společnosti svých blízkých. Bude z vás vyzařovat srdečnost a lidé ve vaší blízkosti se budou cítit velmi dobře. Den plný inspirace prožijí Ryby, Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Proměnlivé nálady se mohou objevit u Blíženců, Pannen a Střelců.

Středa 25. března

Slunce vychází v 05.49 hod., pohybuje se po 6. stupni Berana a zapadá v 18.17 hod. Světlý den trvá 12 hod. 28 min. Měsíc ubývá ve znamení Ryb. Měsíc v Rybách zvyšuje představivost, pohostinnost i potřebu klidu. Více se hodí k dokončení rozdělané práce než pro zahájení něčeho nového. Od možné skleslosti vám pomůže romantika a něžnosti. Každé pohlazení, které dáte i obdržíte, potěší dvojnásob. Zrána můžete krátkodobě trpět pocity osamělosti. Večer nebudete mít trpělivost s běžnou rutinou a budete chtít dělat něco zcela odlišného. Merkur večer vstupuje do znamení Berana, ve kterém setrvá až do 9. dubna. V tomto období budou Berani, Lvi a Střelci rádi debatovat. Budou schopni rychle uvažovat a zcela určitě přijdou na spoustu originálních nápadů. Přízeň okolí si dnes zajistí Ryby, Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Své mocenské ambice by měli krotit Blíženci, Panny a Střelci.

Čtvrtek 26. března

Slunce vychází v 05.47 hod., pohybuje se po 7. stupni Berana a zapadá v 18.19 hod. Měsíc ubývá ve znamení Ryb a od 06.02 hod. ve znamení Berana. V 17.05 nastává novoluní. Při novoluní se Měsíc dostává před Slunce, obě planety jsou ve stejném znamení a působí společně. Novoluní je vhodné k jednodennímu půstu. O co méně budete jíst, o to více pijte zejména čistou vodu, bylinné čaje a zeleninové šťávy. Při novoluní se vaše tělo i mysl nabíjí novou energií. Vaše vůle, tělesná síla a pocity budou působit v harmonii. Nebudete vnímat rozpor mezi city a rozumem. Vztahy s druhými lidmi budou vyváženější než jindy. Více než jindy můžete toužit po dobrodružství. Snadno přijmete jakoukoli výzvu. Rádi zúročíte své zkušenosti a dáte svým představám reálnou podobu. I láska dnes bude přímější a bezprostřednější než jindy. Své schopnosti dnes plně uplatní Berani, Blíženci, Lvi, Střelci a Vodnáři. Sentimentalitě mohou propadnout Váhy, Raci a Kozorozi.

Pátek 27. března

Slunce vychází v 05.45 hod., pohybuje se po 8. stupni Berana a zapadá v 18.20 hod. Měsíc přibývá ve znamení Berana. Přibývat bude až do 9. dubna. Při přibývajícím Měsíci si lidské tělo doplňuje chybějící látky. Mimo vitamíny a minerály to však mohou být i zásoby energie na horší časy. Pokud si chcete udržet svoji váhu, jezte méně a do svého jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny, ryb a drůbeže. Dnes se budete dožadovat pozornosti svých milovaných. Úspěchy můžete také dosáhnout v různých finančních aktivitách. Určitým nebezpečím tohoto mimořádného dne je větší sklon k přehánění, nestřídmosti a ješitnosti. Po zdravotní stránce se budete cítit skvěle a nebudou vám chybět síly na různá dobrodružství. Krásou a uměním se dnes budou obklopovat Býci, Raci, Panny, Kozorozi a Ryby. O fascinaci svou osobou budou přesvědčeni Štíři, Lvi a Vodnáři.

Sobota 28. března

Slunce vychází v 05.42 hod., pohybuje se po 9. stupni Berana a zapadá v 18.22 hod. Měsíc přibývá ve znamení Berana a od 11.08 hod. ve znamení Býka. Energie Býka ovlivňuje zuby, krk, hrtan, hlasivky, hltan a svalstvo krku. Velmi příjemné dnes budou masáže. Ztuhlá místa v šíji se uvolní snadněji než v jiné dny. Pečujte o svou pleť a měkkým kartáčkem si promasírujte dásně. Dnes budete přistupovat k životu s vášní a citem. Vše budete prociťovat daleko intenzivněji. Pokud toho využijete, může to být pro vás nesmírně obohacující zážitek, který vás hodně naučí o vašich pocitech. Úskalí dne překonají Býci, Raci, Panny, Kozorozi a Ryby. Rozmrzelost z různých omezení se může projevit u Štírů, Lvů a Vodnářů.

Neděle 29. března

Slunce vychází v 05.40 hod., pohybuje se po 10. stupni Berana a zapadá v 18.24 hod. Měsíc přibývá ve znamení Býka. Zdraví a pohoda ve dnech Býka je rozhodujícím způsobem závislá na tom, jestli existuje soulad mezi vašimi vnitřními pocity a vnějším chováním. V noci došlo ke změně času na letní. Podle letního času se budeme řídit až do poslední neděle v říjnu. Dnes budete mít dobrou náladu a ta ovlivní každého, s kým se potkáte. Se všemi se rádi pobavíte a nebude vám chybět humor. Je příhodný čas k příjemným výletům, návštěvám, cestám na venkov či do přírody. Silnou potřebu intenzivních a silných zážitků dnes budou potřebovat Býci, Raci, Panny, Kozorozi a Ryby. Se svým horším já se mohou potýkat Štíři, Lvi a Vodnáři.

Pondělí 30. března

Slunce vychází v 06.38 hod., pohybuje se po 11. stupni Berana a zapadá v 19.25 hod. Měsíc přibývá ve znamení Býka a od 15.35 hod. ve znamení Blíženců. Měsíc v Býku posiluje sebekontrolu, ale i tvrdohlavost. Rádi se budete cítit všestranně zabezpečeni. Touha po dobrém jídle, pití a příjemných zážitcích je normální. Dopoledne pro vás mohou být fantazie a iluze důležitější než skutečnost. Není to proto vhodný čas pro různá rozhodnutí i práce vyžadující si jasnou hlavu. Na nesprávnou cestu vás mohou zavést staré názory, zvyky z dětství či předsudky. Den se vydaří Blížencům, Beranům, Lvům, Vahám a Vodnářům. Dobrému jídlu a pití až příliš mohou holdovat Střelci, Panny a Ryby.

Úterý 31. března

Slunce vychází v 06.36 hod., pohybuje se po 12. stupni Berana a zapadá v 19.27 hod. Měsíc přibývá ve znamení Blíženců. Měsíc v Blížencích podporuje přátelskost, čilost, zvídavost, komunikativnost, přizpůsobivost a nápaditost. Velké množství zájmů a nepřeberný počet nápadů vede často k přelétavosti, roztěkanosti a neklidu. Měsíc v Blížencích je dále vhodný k nezávazným schůzkám, výměnám názorů a vyjednávání. Dnes budete rádi komunikovat s ostatními lidmi. Můžete mít sklon více mluvit než naslouchat. To vám však nebude bránit ve vyřizování různých administrativních záležitostí, protože vaše mysl bude bystřejší a nebudete mít problém soustředit se. Přesvědčovat druhé se bude dařit Blížencům, Beranům, Lvům, Vahám a Vodnářům. Emoce mohou zkomplikovat život Střelcům, Pannám a Rybám.

Rubriku připravilIvan Černovský