Jak se po druhém kole senátních voleb cítíte?

Necítím se jako poražený. Pan Czernin byl považován za favorita prvního i druhého kola, navíc rozdíl dvou tisíc hlasů podle mého názoru není tak velký. Takže porážku necítím.

Co vás během posledního týdne překvapilo, potěšilo nebo naopak naštvalo?

Naštvala mě paní Pekarová Adamová, která řekla, že se chci stát senátorem jen proto, abych získal imunitu. Ale to si s ní vyřídím soudně. Potěšilo mě, jak se mnou voliči sympatizovali a na osobních setkáních říkali, že pro nás budou hlasovat, protože konečně chtějí změnu.

Jak hodnotíte souboj s Tomášem Czerninem? V posledních dnech kampaně se vztahy mezi vámi docela vyhrotily.

O vyhrocených vztazích mluvil hlavně pan Czernin, já jsem nic nehrotil. Jen jsem konstatoval, co je veřejně známé. Řekl jsem jen, že mi přijde půl miliardy dotací do jedné rodiny trochu moc.

Co vnímáte jako hlavní příčinu porážky ve druhém kole? Kandidáti hnutí ANO neuspěli ve druhém kole ve více obvodech.

Myslím, že se lidé opět semkli proti hnutí ANO. Voliči od ostatních kandidátů v prvním kole se přidali na stranu vládnoucí koalice. Asi jim to tak vyhovuje, alespoň dokud jim nepřijde první faktura za energie.

Co vás nyní čeká?

Nyní mě opět čeká naplno práce krajského zastupitele. Neslavím, nemám důvod a neměl bych ho, ani kdybych vyhrál. Vnímám to jako práci, kampaň byla práce a já se nyní naplno vrhnu na práci pro Královéhradecký kraj.