Oba kandidují v senátorském obvodu číslo 37, který je označován jako Jičín. Kromě Jičínska však zahrnuje také velkou část Nymburska. Tomáš Czernin, lesník a zemědělec z Dymokur a také místopředseda strany TOP 09, své senátorské křeslo obhajuje. „Tušil jsem, že dojde na tento souboj ve druhém kole. Kampaň byla o dost agresivnější, než před šesti lety. Chtěl bych poděkovat za férový souboj paní Kracíkové a paní Martinové. Věřím, že voliči přijdou i za týden a podpoří mě,“ řekl Deníku Tomáš Czernin v sobotu večer.

Jeho soupeřem bude třiašedesátiletý krajský zastupitel a bývalý manažer z Markvartic Jaromír Dědeček kandidující za hnutí ANO. Symbolicky tak proti sobě budou stát kandidáti zastupující obě části senátního obvodu Jičín.

Na třetím místě skončila v prvním kole kandidátka hnutí STAN Dana Kracíková. S dalším odstupem se pak umístili ředitel chlebské Zoo René Franěk (Svobodní) a kandidátka SPD Eva Kotyzová, kteří získali více než 10 procent hlasů. Na šestém místě skončila Martina Martinová za Piráty a poslední pak kandidát komunistů Václav Ort.