Informaci potvrdila Jaroslava Mejzrová, vedoucí odboru správních činností nymburské radnice, která zajišťuje organizaci voleb. „Změna volební místnosti platí pro okrsek 15. Místo dosavadní místnosti na Labských terasách zamíří voliči do autosalónu na Drahelické ulici číslo popisné 151/45,“ uvedla Mejzrová.

V současné době už na výloze autosalónu visí informační plakát o konání voleb a rozmístění jednotlivých okrsků ve městě. Žádná další změna volebního místa se pro nadcházející volby v Nymburce nechystá.

Volit mohou i lidé ze zemí EU

Zásadní informací je fakt, že voleb do městských zastupitelstev se mohou zúčastnit také lidé ze zemí Evropské unie. Podmínkou je mít v daném městě trvalý nebo přechodný pobyt a zažádat na radnici o zařazení do seznamu voličů. „Což mohou učinit do středy 21. září do 16 hodin. Už tu takové zájemce evidujeme,“ řekla Jaroslava Mejzrová.

Ilustrační foto
Kdo chce vést vaši obec na Nymbursku? Přinášíme kandidátky pro komunální volby

Tato možnost však neplatí pro obyvatele jiných zemí v případě voleb do Senátu. Právě tyto volby se na větší části Nymburska konají příští víkend souběžně s komunálními volbami.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.