V abecedním pořadí podle příjmení jsou to: Jaroslav Červinka (STAN s podporou KDU – ČSL), Petr Hercik (Pro občany Poděbrad + Piráti + ČSSD + Zelení), Lucie Kurková (Žijeme pro Poděbrady), Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady), Miloš Mikolanda (Naše Poděbrady) a Roman Schulz (ODS).

Obhajovat svůj post bude současný starosta Jaroslav Červinka. Stejně jako v předchozích volbách bude hájit barvy hnutí STAN s podporou lidovců.

Ačkoliv jeho hnutí skončilo v minulých volbách jako třetí, povolební vyjednávání a zkušenost z pozice starosty v menších Dymokurech ho vynesly do čela radnice. Jeho šance může ovlivnit aktuální kauza jeho výroku o Romech.

Jaroslav Červinka (STAN s podporou KDU – ČSL).
Lépe by bylo je zastřelit, řekl starosta Poděbrad o Romech. Omluvil se

Poděbrady jsou tradičně baštou pravicových voličů a právě je budou chtít oslovit strany a hnutí, které mají nyní ve vedení posty místostarostů. Tím prvním je Roman Schulz za ODS a při současné popularitě vládní strany může pomýšlet rovněž hodně vysoko.

Druhým místostarostou je Miroslav Holas za hnutí Naše Poděbrady. Ten však možná trochu překvapivě bude na kandidátce až dvojkou. Na pozici starosty kandiduje lídr Miloš Mikolanda, který už má z dřívějška také zkušenosti s postem místostarosty.

Co u vás rozhodne komunální volby 2022Co u vás rozhodne komunální volby 2022Zdroj: DeníkMenší strany z pohledu zastoupení v poděbradském zastupitelstvu se rozhodly už v květnu vytvořit předvolební koalici s jednou kandidátkou. Iniciátorem projektu je hnutí Pro občany Poděbrad, které přibralo za partnery ČSSD, Piráty a Zelené. Lídrem bude pedagog z Ekogymnázia Petr Hercik a v jeho prospěch může hrát neokoukanost na poděbradské politické scéně.

Roli černého koně voleb však může sehrát i relativně nové uskupení, za nímž stojí podnikatel Pavel Louda a někdejší starosta Jozef Ďurčanský. Do týmu zakladatelů hnutí Žijeme pro Poděbrady patří i Lucie Kurková, dřívější ředitelka Městského kulturního centra. Právě ta bude za hnutí kandidátkou na post starostky.

Zastávka Andreje Babiše v pondělí večer na poděbradském náměstí se nesla ve znamení hlučných a bouřlivých protestů. Přibližně padesát odpůrců bývalého premiéra dorazilo s  nesouhlasnými transparenty, megafony a píšťalkami.
VIDEO: Babiš se v Poděbradech dočkal bouřlivých protestů. Došlo i na strkanice

Kandidáti na starostu Poděbrad:
Jaroslav Červinka (STAN s podporou KDU – ČSL)
Petr Hercik (Pro občany Poděbrad + Piráti + ČSSD + Zelení)
Lucie Kurková (Žijeme pro Poděbrady)
Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady)
Miloš Mikolanda (Naše Poděbrady)
Roman Schulz (ODS)