Pro jeho koalici je to těžká porážka a nemilé překvapení. „Ve městě jsme udělali tolik investic, jako nikdo za předchozích 30 let. Bohužel to zjevně na místní nezabralo a chtěli zřejmě změnu. Ale ještě nemáme hotovou analýzu příčin takového výsledku,“ řekl Karel Otava. Dosavadní starosta také obvinil vítězné hnutí z agresivního politického boje. „Celé čtyři vedou štvavou kampaň a vydávají necenzurované noviny, ve kterých nepíší pravdu. To zřejmě také voliče ovlivnilo,“ postěžoval si Otava.

Volební speciál Nymburského deníku najdete ZDE.

close Karel Marek, lídr hnutí Lysá nás spojuje a zřejmě budoucí starosta Lysé nad Labem. info Zdroj: archiv K. Marka zoom_in Karel Marek, lídr hnutí Lysá nás spojuje a zřejmě budoucí starosta Lysé nad Labem. Výsledek voleb je překvapením i pro samotné vítěze. Ovšem pochopitelně s opačným nábojem. To potvrdil i lídr hnutí Lysá nás spojuje a s největší pravděpodobní budoucí starosta města Karel Marek. „Přáli jsme si a doufali jsme v mnohé. Ale zisk dvanácti z patnácti mandátů je neskutečný. Čekají nás náročné a těžké časy, to všichni víme. Nicméně nyní pojďme slavit,“ vyzval příznivce ještě v sobotu večer po vyhlášení výsledků.

Radost pak zástupci hnutí vyjádřili i na sociální síti.

„Tajně jsme doufali, že se nám podaří přehoupnout se přes 50 %, protože v posledních dnech jsme od vás v ulicích cítili velkou podporu. Vy jste ale dokázali něco mnohem většího, ještě včera pro nás nepředstavitelného,“ napsali na stránkách hnutí před sobotní půlnocí.

Kromě vítězného hnutí Lysá nás spojuje a zmíněných dvou zastupitelů z opozičního ANO a jednoho pro Společně pro Lysou se nikdo další do zastupitelstva nedostal. Jen těsně pod pěti procenty skončila ODS, která byla součástí dosluhující koalice v čele s místostarostou Jiřím Havelkou. Přes pět procent se nepřehouplo ani SPD a TOP 09.

Výsledný rozdíl ve výsledku je zřejmý z absolutních počtů získaných hlasů. Vítězné hnutí jich dostalo 39 184. Druhé ANO 6 198, třetí Společně pro Lysou 5 036.