Prvně jmenovaní získali ve volbách sice o jeden a půl procenta více než druhé ANO, přepočet na mandáty však tento rozdíl smazal. Obě uskupení mají po čtyřech zástupcích. V patnáctičlenném zastupitelstvu však potřebují získat pro většinovou koalici osm hlasů. A tak obě nejsilnější strany jednají se zbylými uskupeními, která získala další mandáty.

Dosavadní starosta a lídr ODS Lukáš Pilc má dojednanou podporu lidovců a s dalšími jedná. „Samozřejmě chceme sestavit většinovou koalici a budeme jednat s dalšími stranami kromě ANO. To jsme si hned na začátku zakázali. V tuto chvíli je to velmi složité,“ řekl Pilc.

Na první pohled má o něco snazší pozici lídr ANO a dřívější starosta Milan Pour. Ten je podle dostupných informací dohodnut na podpoře hnutí Starostové a Nezávislí a Milovice+. Ti získali tři mandáty. „To zatím nechci potvrzovat, jednání chceme vést se všemi stranami kromě ODS. Naším cílem je vytvoření široké koalice ne pouze těsné většiny. Očekávám, že jednání skončí ještě tento týden,“ naznačuje časový horizont lídr hnutí ANO v Milovicích.

Volební speciál Nymburského deníku najdete ZDE.

Kromě ODS a ANO se čtyřmi mandáty a hnutí Starostové a Nezávislí a Milovice+ se třemi mandáty mají další čtyři strany či hnutí po jednom mandátu.