Starostou zůstává i nadále Tomáš Mach (NsK). Ke dvěma dosavadním místostarostům, Bořkovi Černému (NsK) a Stanislavě Tiché (NsK), nově přibude i statutární místostarosta Zdeněk Vocásek (ODS).

Ten byl dosud radním. S funkcí místostarosty už má však z minulosti zkušenosti. „Nový místostarosta Zdeněk Vocásek se zaměří na oblast strategických investic a dotace. Kompetence stávajících členů vedení města se kromě tohoto nemění,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

V sedmičlenné městské radě zasedne pět zástupců NsK a dva členové ODS. Ustavující zasedání zastupitelů je naplánováno na středu 19. října.

„Na základě silného mandátu a důvěry našich občanů přijímáme závazek pokračovat v práci pro město. Volební výsledky nám umožnily dohodu na spolupráci s partnery, které už známe a jsme s nimi schopni dokončit nejen velké projekty, ale zároveň pečovat o naše město a obyvatele v jakkoli nelehkých časech,“ řekl po podpisu koaliční smlouvy starosta Tomáš Mach.

Do rady města budou dále navrženi Aleš Toman (ODS), Jiří Sobotka (NsK) a Petr Šmíd (NsK).

Mezi hlavní cíle nové koalice pro roky 2022 až 2026 patří zajištění financování rozvoje města včetně velkých projektů, jako jsou stavba nového bazénu a rekonstrukce zimního stadionu. Dále mezi ně patří potřebné rozšíření základní infrastruktury, jako jsou školy, školky, čistička odpadních vod a zdravotnictví. Důležitou oblastí bude pro staronové vedení doprava, kam spadá například systémové řešení parkování v historickém centru města či výstavba cyklověže.

V rámci dvanácti oblastí programového prohlášení chce vedení města věnovat větší pozornost také životnímu prostředí, například využívání obnovitelných zdrojů energie, úsporám a elektromobilitě.

Volební speciál Nymburského deníku najdete ZDE.