Starostou zůstává i nadále Tomáš Mach (NsK). Ke dvěma dosavadním místostarostům, Bořkovi Černému (NsK) a Stanislavě Tiché (NsK), nově přibude i statutární místostarosta Zdeněk Vocásek (ODS).

Ten byl dosud radním. S funkcí místostarosty už má však z minulosti zkušenosti. „Nový místostarosta Zdeněk Vocásek se zaměří na oblast strategických investic a dotace. Kompetence stávajících členů vedení města se kromě tohoto nemění,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Tomáš Mach (NsK)
Podívejte se: Tohle jsou noví zastupitelé Nymburka

V sedmičlenné městské radě zasedne pět zástupců NsK a dva členové ODS. Ustavující zasedání zastupitelů je naplánováno na středu 19. října.

„Na základě silného mandátu a důvěry našich občanů přijímáme závazek pokračovat v práci pro město. Volební výsledky nám umožnily dohodu na spolupráci s partnery, které už známe a jsme s nimi schopni dokončit nejen velké projekty, ale zároveň pečovat o naše město a obyvatele v jakkoli nelehkých časech,“ řekl po podpisu koaliční smlouvy starosta Tomáš Mach.

Do rady města budou dále navrženi Aleš Toman (ODS), Jiří Sobotka (NsK) a Petr Šmíd (NsK).

Podpis koaliční smlouvy v Poděbradech.
Foto: V Poděbradech podepsali koaliční smlouvu. Stejné tři strany jako dosud

Mezi hlavní cíle nové koalice pro roky 2022 až 2026 patří zajištění financování rozvoje města včetně velkých projektů, jako jsou stavba nového bazénu a rekonstrukce zimního stadionu. Dále mezi ně patří potřebné rozšíření základní infrastruktury, jako jsou školy, školky, čistička odpadních vod a zdravotnictví. Důležitou oblastí bude pro staronové vedení doprava, kam spadá například systémové řešení parkování v historickém centru města či výstavba cyklověže.

V rámci dvanácti oblastí programového prohlášení chce vedení města věnovat větší pozornost také životnímu prostředí, například využívání obnovitelných zdrojů energie, úsporám a elektromobilitě.

Volební speciál Nymburského deníku najdete ZDE.