Informaci o podepsání smlouvy zveřejnily všechny dotčené subjekty na svých facebookových profilech. „Koaliční smlouvu podepsali zástupci sdružení Nezávislí kandidáti Poděbrady, ODS a sdružení Naše Poděbrady. Ustavující zasedání zastupitelstva se uskuteční ve středu 12. října od 14 hodin,“ uvedlo hnutí Nezávislí kandidáti kandidáti Poděbrady.

Na profilu poděbradské ODS je i zmínka o podpisu dokumentu týkajícího se programových priorit staronové koalice. Zeptali jsme se místostarosty Romana Schulze (ODS) nejen na zmíněné priority, ale i na personální obsazení tří nejvyšších postů ve městě. „Dohodli jsme se se starostou, že zatím bude tyto věci sdělovat pouze on. Já nechci porušit dohodu,“ konstatoval místostarosta.

Aneta Janovcová (Nezávislí kandidáti Poděbrady).
V Poděbradech zvítězila současná koalice, pozici zřejmě obhájí starosta

Shodný dotaz jsme chtěli položit i starostovi Jaroslavu Červinkovi (Nezávislí kandidáti). Ten během čtvrtka nebral telefon a nakonec napsal sms: „I přes dnešní a zítřejší dovolenou mám hodně nabitý program, pracovní i soukromý. Máte-li nějaký dotaz, napište mi ho do mailu.“ Což jsme učinili, odpověď však do pátečního rána nedorazila.

Na oficiální potvrzení toho, že starostou zůstane Jaroslav Červinka z vítězného hnutí Nezávislí kandidáti Poděbrady, prvním místostarostou Roman Schulz z ODS a druhým místostarostou Miroslav Holas ze strany Naše Poděbrady, si tak zřejmě budeme muset počkat až do následující středy, kdy je avizováno ustavující zasedání nových zastupitelů. Tam dochází i k volbě zmíněných představitelů města a k volbě nových radních.

Volební speciál Nymburského deníku najdete ZDE.