Jedním z trojice zakládajících členů je i podnikatel Pavel Louda, majitel autocentra u Choťánek, poděbradských skláren, či holdingu Louda reality. Ředitel posledně jmenované firmy, Loudův dlouholetý spolupracovník a někdejší starosta města Jozef Ďurčanský je druhým základajícím členem nového hnutí. Kandidátkou na starostku pak bude bývalá ředitelka Městského kulturního centra Lucie Kurková.

Areál naproti Cejpovně, který se má stát za dva roky novým sídlem záchranky a dobrovolných hasičů.
V Nymburce má vyrůst nové sídlo záchranky a hasičů. Snad za dva roky

Hnutí Žijeme pro Poděbrady už spustilo webové stránky i profil na Facebooku a hledá další zájemce o členství na kandidátce. Podle Loudy je třeba dlouhodobý strategický rozvoj města plánovat s odbornou veřejností a občany. „Schválené záměry je pak třeba dodržovat, jedině tak můžeme budovat příjemné, hezké, funkční a hlavně prosperující město," řekl.

V současné době vládne poděbradské radnici trojkoalice tvořená hnutím Naše Poděbrady, ODS a STAN s podporou lidovců. Vykonává mandát ve svém prvním volebním období včetně starosty Jaroslava Červinky. Své posty se bude snažit obhájit.

Vítězem posledním komunálních voleb v Poděbradech bylo hnutí Volba pro Poděbrady v čele s tehdejším starostou Ladislavem Langrem. Ten je aktuálně ředitelem Nymburského kulturního centra, ovšem už dříve deklaroval, že se znovu do boje o post poděbradského starosty zapojí. Po minulých vítězných volbách hnutí nesehnalo partnery pro možnou koalici, proto skončilo v opozici.

Komunální volby se letos uskuteční v pátek 23. a sobotu 24. září. Volit se bude tradičně v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.