Martin knihy píše, spíš než aby je četl. S nadsázkou říká, že jiní autoři ho štvou, buď proto, že jsou úspěšnější, nebo že vymysleli něco, nač on nepřijde. Prozradí ale na sebe, že byl v pubertě fanatickým čtenářem, měřil si to a za rok přelouskal 376 knih. Přes to se staví do role ďáblova advokáta. Opravdu jsou knížky tak výjimečné, aby si zasloužily nulovou daň? Když se podíváme do knihkupectví, vidíme přeci hlavně účelové a bezcenné publikace. Proč naopak noviny dostaly nejvyšší daňovou sazbu?
Tomáš by dal i novinám nulovou daň, zároveň však knihy obhajuje. Stát má v dezinformační době podporovat všechno, co přináší vzdělání. Knihy lidem dávají přehled a rozhled v záplavě matoucích elektronických informací.
Denisa se poněkud překvapivě taky přiklání na stranu tištěných svazků. Pro její generaci je papír vzácnost. Knížka jí připadá jako něco významného, považuje si toho. Je to něco jiného než internet. Myslí, že to nezanikne.
Skutečný střet však teprve přijde. Pokud si pustíte video, pobavíte se.
Deník tří generací uvádíme každé úterý. Influencerka, marketingový expert a novinář v něm přinášejí své pohledy na aktuální události i problémy každodenního života. Čtenáři jim sami mohou nabídnout témata. Těšíme se nejen na vaše náměty, ale i názory a připomínky. Piště prosím na nazory@denik.cz.