KDY: 9. listopadu 14.30
KDE: Háĺkovo městské divadlo Nymburk
ZA KOLIK: 80 Kč

Pohádka O zámku pod zámkem

Pohádka z produkce Divadla Nymburk zapojila hned 54 herců a velmi hravá i jazykově. Děti s rodiči budou svědky toho, zda se podaří čertům, dalším pohádkovým bytostem a lidem v podzámčí sjednat nápravu v zámku se sobeckými a pyšnými pány a bojechtivého krále Hněvína. 

KDY: 10. listopadu 10.00
KDE: Poděbradský zámek
ZA KOLIK: -

Svatomartinské slavnosti zaplní nádvoří

Tradiční tržiště oslaví sv. Martina dobrým vínem a muzikou. V 11.11 hodin přijede svatý Martin na bílém koni, aby požehnal poděbradským občanům a otevřel první lahev Svatomartinského vína. Od 14 do 18 hodin bude hrát Cimbálová muzika Réva.

KDY: 10. listopadu 10.30
KDE: Kino Sokol Nymburk
ZA KOLIK: -

Nevinná neděle nabídne víno i divadélko

Už potřetí se sejdou milovníci vína i husy a mohou přijít i s dětmi, kterým od 11 hodin zahraje Petrpaslíkovo divadlo a od 14.30 DS Hálek Včelí medvídky. Celý den se zabaví v tvůrčích dílničkách. Od 15.30 zahraje Yannick Tevi.

KDY: 10. listopadu 14.30
KDE: Hálkovo městské divadlo Nymburk
ZA KOLIK: 25 Kč

Slovem i hudbou zaujme Forbína

Už podevatenácté propojí umělecký svět poezie, divadla, hudby i vyprávění nymburská Forbína. Ukázku z představení Manželé v nesnázích přivezou z blízkých Poděbrad herci Nataša Doležalová a Milan Herčík z Divadla Jiřího z Poděbrad. Na kytary zahrají a zazpívají David Šitavanc, Radek Čech a další. Vyprávět bude spisovatel Jan Řehounek a recitovat básnířka Eva Hrubá. Pořadem z dílny Mikyho Mejstříka provede Vladimír Hochman.