KDY: 29. listopadu - 7. prosince
KDE: Poděbrady
ZA KOLIK: -

Po městě rozsvítí šest stromů

Prvním rozsvíceným vánočním stromem v Poděbradech bude podle letošního programu ten v Kluku na návsi, kde začnou v pátek v 18 hodin a ocení vlastnoručně vyrobené ozdoby. V sobotu v 17 hodin rozsvítí stromy ve Velkém Zboží na hřišti a na Žižkově V Aleji, v 18 hodin pak na návsi v Přední Lhotě. V první adventní neděli se v 17 hodin rozzáří strom na Jiřího náměstí za zpěvu pěveckého sboru Kvítek, od 9 hodin bude jarmark a od 15.30 živý betlém. Strom v Polabci u hasičárny rozsvítí 7. prosince v 17.30.

KDY: 30. listopadu 16.30
KDE: Dvory
ZA KOLIK: -

Strom rozsvítí na návsi

Vánoční strom slavnostně rozsvítí na návsi v parčíku a vystoupí přitom děti z místní mateřské a základní školy. Chybět nebude malé občerstvení.

KDY: 30. listopadu a 1. prosince
KDE: Lysá nad Labem a Milovice
ZA KOLIK: -

Vánoční stromy rozsvítí s hudbou

KDY: 1. prosince 16.00
KDE: Náměstí Přemyslovců Nymburk
ZA KOLIK: -

V první adventní neděli v 17 hodin rozsvítí vánoční strom u milovické radnice. Tradiční akci zahájí už od 14 hodin vánočními stánky a doprovodným programem, v němž se představí děti z místních mateřských a základních škol i umělecké školy. V Lysé nad Labem přivítají advent už v sobotu 30. listopadu od 14 hodin na Husově náměstí. Představí se mažoretky, školkové a školní děti i sbor ZUŠ a Hasičská dechová hudba. Rozsvícení stromu předejde lightshow a pohádky v kině.

Strom rozsvítí se zpěvem a trhy

V neděli 1. prosince na Náměstí přemyslovců vstoupí do adventu. Tradiční rozsvěcení vánočního stromu se ani letos neobejde bez zpěvu, navíc bude k dispozici Ježíškova pošta. Město zvolilo ekologickou variantu zálohovaných porcelánových hrnečků s Ježíškem. Zazpívá vokální skupina O den starší, Yannick Tevi a pěvecký sbor Základní umělecké školy Nymburk. Program začne v 16 hodin. V sobotu skončí výstava Studentská revoluce 1989, která na náměstí připomněla výročí Sametu.

KDY: 1. prosince 15.00
KDE: Divadlo Na Kovárně Poděbrady
ZA KOLIK: 70 Kč

Vánoční sen zahraje místní soubor

Vánoční povídku Vánoční sen napsal Nymburák Jiří Teper na motivy známé povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. V režii Natašy Beáty Doležalové se představí mrzutý skrblík, kterému se ve Štědrý den připomene skutečné kouzlo Vánoc. Hra nese poselství, že láska, radost a cit pro druhé se mají udržovat po celý rok a ne jenom v čase vánočních svátků. To se diváci dozví spolu s hlavním hrdinou, mrzoutem, který nemá rád nic, než peníze. Vánoční sen mu přivede tajemnou návštěvu, se kterou prožije něco neobyčejného a třeba svůj hodnotový žebříček přeci jen přehodnotí. Hra měla premiéru 1. prosince a diváci ji mohou vidět ještě 29. prosince.

KDY: 1. prosince 14.30
KDE: Kostel ve Velelibech
ZA KOLIK: -

Vánoční koncert přispěje na kostel

Vánoční koncert rozezní římskokatolický kostel svatého Václava v první adventní neděli. Vystoupí v něm Pěvecký sbor Čachovice od 14.30 hodin. V podání čachovického sboru zazní známé i neznámé koledy a písně z dílny českých i světových mistrů. Výtěžekz vánočního koncertu bude věnován na pokračování oprav kostela, který v letech 1876 až 1878 postavili nymburští stavitelé.