Půlmaraton se tentokrát poběží virtuálně
KDY:
25. dubna od 10:00
KDE: Facebook Virtuální Nymburský půlmaraton
ZA KOLIK: Zdarma


Nymburský půlmaraton, desítku a také pětku letos běžci absolvují v podobě virtuálního závodu. Oblíbený závod nejen místních hobby běžců se letos z trvajících pandemických a bezpečnostních důvodů koná virtuálně. Zaběhnout si jednu ze tří délek tratí si tedy může kdokoli se zapnutou aplikací, kdo následně vloží výsledek na fotce či videu se vzdáleností a časem běhu do facebookové události. Pořadatelé slibují diplomy a skutečný závod se startem pod hradbami opět za rok.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Koncert z divadla si užijte online
KDY:
Kdykoliv
KDE: Youtube Sandonorico
ZA KOLIK: Zdarma

Kapela Sandonorico odehrála v neděli videokoncert z poděbradského Divadla Na Kovárně s online diváky. Symfonický metal si mohou diváci vychutnat ještě ze záznamu, který je stále přístupný na Youtube jako Sandonorico – videokoncert z Divadla Na Kovárně. S Poděbrady pojí pražskou kapelu její zakladatelka a zpěvačka Zuzana Janiššová, která odtud pochází a zároveň vyučuje populární zpěv na ZUŠ Otakara Vondrovice Poděbrady. Působí zde i další člen kapely Radek Krupička (sólová kytara). Bára Čemusová (growl/scream) je bývalou studentkou Zuzany Janiššové. Koncert zdarma najdete na tomto odkazu.

Koncert Davida Kollera a dalších podpořil nymburskou nemocnici
KDY: 
Kdykoliv
KDE: Facebook Kino Lysá nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Dvojkoncert na podporu Nemocnice Nymburk a zároveň poděkování všem zdravotníkům za péči o pacienty během koronavirové pandemie odehráli v lyském kině David Koller s kapelou a nymburští Vanua2. „Město Lysá nad Labem společně s městy Milovice a Nymburk chtějí formou tohoto online koncertu poděkovat všem zdravotníkům, a především naší nymburské nemocnici za to, jak skvěle nás provedla touto vlnou pandemie nemoci Covid-19. Zároveň si tento projekt klade za cíl podpořit kulturu i nemocnici jako takovou,“ uvedli pořadatelé.

Připojte se k plesu tanečních mistrů
KDY: 
24. dubna od 20:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 245-690 Kč

Ples tanečních mistrů online je příležitostí, jak si zatančit pod vedením profesionálních učitelů tance z celé České republiky. Kromě výukových bloků, kdy lektoři naučí účastníky tančit waltz, valčík a jive na parketu o velikosti obýváku zúčastněných tanečníků, bude možné zhlédnout také taneční vystoupení profesionálních párů. Více informací na GoOut.net.

Užijte si komedii, drama i dokument i módní ikoně
KDY:
23., 24. a 25. dubna od 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Moje kino Live si na tento víkend připravilo komedii Až vyjde měsíc, drama Šarlatán a dokumentární snímek Westwood: Punk, Icon, Activist o ikoně módního průmyslu Vivienne Westwood. Pátek bude odlehčí romantická komedie Až vyjde měsíc, která vypráví příběh Sama a Suzy, kteří se do sebe zamilují a rozhodnou se spolu utéct do divočiny. Problém je v tom, že jim je dvanáct. Film bude promítán v angličtině s českými titulky. Sobotní večer bude patřit cenami ověnčenému českému dramatu Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli, které je inspirováno skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. A nakonec v neděli večer bude připravena lahůdka pro milovníky módy v podobě dokumentu Westwood: Punk, Icon, Activist o životě a tvorbě Vivienne Westwood. Snímek bude v anglickém znění s českými titulky.

Skrze obrazovky potěší koncert Robina Mooda a Evy Burešové
KDY: 
21. dubna od 20:00
KDE: Scena2020.cz
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Do mladoboleslavského Domu kultury se svým koncertem zavítají Robin Mood a Eva Burešová. Robin Mood je projekt libereckého skladatele, producenta a kytaristy Jakuba Lenze, který má za sebou několik úspěšných singlů, jako například, Gravitace, Mizím a Na Měsíc, který se dostal v hitparádě českých rádií až na 3. místo nejhranějších českých písní. Hudebník již spolupracoval se známými interprety, jako jsou Marek Ztracený, Helena Vondráčková, Paulie Garand, Eddie Stoilow a další. Eva Burešová je známá česká herečka, zpěvačka a dabérka, kterou mohou diváci aktuálně vídat jako Týnu v seriálu Slunečná nebo porotkyni pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Zabavte děti pohádkou o kašpárkovi
KDY: 24. dubna od 18:00
KDE: DivadlovDlouhe.cz
ZA KOLIK: 90-270 Kč

Dvoudílnou pohádku „Kašpárek domek staví“ v rámci festivalu „Dítě v Dlouhé“ mohou diváci zhlédnout v sobotu 24. dubna od 18 hodin. Co vše se může stát, když se Kašpárek rozhodne usadit a Čertovi se Smrťolou to moc nevoní? Padne kosa na kámen? Hraje se s písničkami v bohaté výpravě. Kašpárek se hodlá usadit a na paloučku si postavit domeček. Čert se mu to snaží zhatit ale ani s pomocí kolegyně Smrťoly se mu to nepovede. V pokračování pohádky Kašpárek očekává narození prvního potomka a návrat své ženy Kalupinky z porodnice s potomkem. Ale staří známí Čert se Smrťolou se mu chtějí pomstít.

Setkejme se v tanci
KDY: 
25. dubna od 18:00
KDE: divadloponec.cz
ZA KOLIK: Zdarma (možnost finančně podpořit)

Dalším ze série čtyř událostí v rámci projektu „Bláznivé tance o přestávce“ je krátký inspirační film, diskuse a interaktivní, pohybová část s hostujícím umělcem, který mohou zájemci zhlédnout v neděli 25. dubna od 18 hodin. Tentokrát autorky projektu Zden Brungot Svíteková a Barbora Látalová uvítají tanečnici a choreografku Cécile Da Costa a její Roselyne. Roselyne toho má hodně co říct. Fantomové využívají zákoutí. Markétu zajímá, co nového ji přinese překážka a Viktor zas z obyčejných předmětů staví neuvěřitelné kousky. Projekt Bláznivé tance o přestávce přinášel taneční umění do chodeb školy, v současné době přivádí tanec do online výuky a v neděli také k divákům domů. Čtyři setkání, čtyři umělci, čtyři krátké filmy.

Krásnou faunu a flóru Tanzanie ukáže online přednáška
KDY: 
25. dubna od 20:00
KDE: www.smsticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Chtěli byste vidět nekonečné pláně Serengeti, jezero Ndutu nebo kráter NgoroNgoro? Můžete se na tato kouzelná místa Tanzánie podívat alespoň v rámci další cestovatelské online přednášky. Cestovatel David Švejnoha bude mluvit také o kouzelné fauně této rovníkové země. Vstupenky na přednášku z cyklu Kolem světa online lze zakoupit za 99 korun na www.smsticket.cz.