Děti soutěží se svými plyšáky
KDY:
Do 15. dubna 
KDE: Nymburk
ZA KOLIK: Zdarma

Fotohádanky s plyšáky od Domu dětí a mládeže Nymburk dostaly nové pokračování. Aktuálně si musí soutěžící vyhledat původních deset míst, kde byly foceny hádanky s plyšákem, a vyfotit na nich svého plyšáka. Potom všech deset fotografií poslat najednou na adresu ddm@ddm-nymburk.cz. Všechny předchozí fotohádanky soutěžící najdou na stránce www.ddm-nymburk.cz. Pokud místa najdou a nafotí správně, čeká na ně odměna, kterou si sami vyberou z bezedné krabice na odměny v DDM Nymburk.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Soutěž s Králem Jiřím
KDY:
 Do 30.dubna
KDE: Poděbrady
ZA KOLIK: Zdarma

V březnu 2021 uplynulo právě 550 let od dne, kdy ve věku nedožitých 51 let zemřel český král Jiří z Poděbrad. Abychom si připomněli tuto významnou osobnost českých a evropských dějin, k jejímuž odkazu se Poděbrady hrdě hlásí, připravili jsme ve spolupráci s Polabským muzeem a městem Poděbrady výstavu pod širým nebem ČESKÝ KRÁL JIŘÍ Z PODĚBRAD. Na dvanácti výstavních panelech umístěných na lázeňské kolonádě najdete zajímavé informace nejen o Jiřím z Poděbrad, ale také o jeho rodině a o politických poměrech v tehdejší Evropě a v Čechách. Více informací i např. podmínky soutěže na stránkách MKC Poděbrady.

Lyské kino ožívá koncerty i divadlem a sdílí online
KDY:
 Kdykoliv
KDE: Facebook Kina Lysá
ZA KOLIK: Zdarma

Koncert Artmosféry, představení spolku Náplavka s hudbou kapely Víta Andršta, jazz Marty Kloučkové, koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného s lyským hudebním skladatelem a hudebníkem Lukášem Sommerem nebo rozhovor s umělcem TMBK alias Tomášem Břínkem. Všechny tyto a další interprety, kteří vystoupili přímo v lyském kinosálu bez diváků, si mohou zájemci o kulturu užít ze záznamů na facebookové stránce Kina Lysá.

Ve třetí procházce městem soutěžte o flash disky
KDY:
 Do 30. dubna
KDE: Nymburk
ZA KOLIK: Zdarma

Odstartovala třetí a poslední soutěžní venkovní akce Procházka Nymburkem III. Tentokrát získá flash disk pět výherců, kteří odevzdají správně vyplněný soutěžní průkaz a poté budou vylosováni. „Startovní průkazy si můžete vyzvednout u vchodu radnice či ve stojanu u vchodu do kanceláří NKC Nymburk,“ uvedli organizátoři z Nymburského kulturního centra. Hravé procházky Nymburkem slibují trochu dobrodružství na vzduchu a zajímavé informace o městě. V březnové procházce soutěžilo podle odevzdaných soutěžních listů téměř 50 účastníků.

Běhejte proti demenci
KDY:
 Do 11. dubna
KDE: myteporazime.cz
ZA KOLIK: 200 Kč


Sport pomáhá nejen sportovcům s jejich zdravím. Nyní je tu možnost pomoci také potřebným. Organizace Dementia I.O.V., z.ú. poskytuje odborné poradenství těm, kteří pečují o své blízké trpící Alzheimerovou nemocí nebo jinou formou demence. Sprinterská výzva Běhu proti demenci dává na výběr z několika kategorií: běhu, pochodu, canicrossu, juniorské soutěže a týmové výzvy. Startovné (celé nebo jen jeho část) bude věnováno na provoz poraden pro seniory a jejich pečující. Výsledky změřené jakoukoli sportovní aplikací nebo chytrými hodinkami je potřeba poslat do nedělní půlnoci. V pondělí 12. dubna se uskuteční vyhlášení vítězů skrze Facebook Myteporazime.

Zalistujte Stopařovým průvodcem po galaxii
KDY:
 9. dubna od 19:00
KDE: Listovani.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Vesmír je veliký. Je téměř nepředstavitelně veliký. A pokud se v něm nechcete ztratit, musíte mít u sebe v každé situaci ručník. Scénické čtení LiStOVáNí je zpět s četbou oblíbené sci-fi klasiky Douglase Adamse Stopařův průvodce po galaxii. Divákům se předvedou Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá, kteří se pokusí přenést děj legendární knihy přímo do obývacích pokojů.

Jak přežít se vztahovým predátorem?
KDY:
 10. dubna od 18:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 220–280Kč

Domácí násilí nemusí být doménou fyzična, modřin, facek a kopanců. Má i jiné podoby, skryté, nejasné, anebo postupné. Citové vydírání, výhrůžky, ponižování, výstupy ze žárlivosti, izolace od rodiny a přátel, odepírání životních potřeb, kodependence či stalking jsou problémy osob, jež padly do emoční pasti predátora. Webinář se slovenským kriminálním psychologem, právníkem a bezpečnostním analytikem Ondrejem Kubíkem přinese ucelený pohled na problematiku psychického násilí, objasní rozdíl mezi manipulátorem, psychopatem a predátorem, přiblíží odlišnosti v predátorské povaze mezi muži a ženami a odpoví na otázky ohledně toho, kde hledat pomoc a na koho se obrátit v případě problémů.

Revivalová skupina zahraje písničky legendárních Queenů
KDY:
 9. dubna od 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 350-450 Kč

Skupina Queenie v čele s Michaelem Kluchem odehraje v pátek od 19 hodin online koncert. Sledující se mohou těšit na světoznámé hity britské rockové skupiny Queen. "Připravovaný stream je reakcí na dotazy a prosby fanoušků o online koncert, které se kapela rozhodla vyslyšet. Queenie předvedou originální show s velkolepou vizuální výpravou,“ slibuje skupina. Koncert z velkého jeviště bude snímat celkem 12 kamer, a tak diváci takřka o nic nepřijdou. Vstupenky na koncert, který byl vtipně nazván The Show Must Go Home, zájemci zakoupí od 350 korun na webu smsticket.cz.

Květy zahrají společně s Muzikantem Králíčkem
KDY:
 10. dubna od 19:30
KDE: Facebook
ZA KOLIK: Zdarma

Ze scény žižkovského Unijazzu bude v sobotu 10.dubna online koncertovat brněnský quartet s názvem Květy. Skupina ve složení Martin E. Kyšperský (zpěv, kytary, elektronika), Aleš Pilgr (bicí, elektronika, zpěv), Ondřej Kyas (kytary, klávesy, elektronika, zpěv) a Jakub Kočička (bicí, perkuse) začne hrát v 19.30 hodin. Tvorba Květů slibující silné texty, aranžérská barevnost a živelnost se tentokrát spojí s Muzikantem Králíčkem aneb Petrem Markem (Midi Lidi, Monikino Kino). Přenos z koncertu lze volně sledovat na facebookové události Slyším jaro: Květy a Muzikant Králíček.

Denisa Maňásková bude vyprávět o svém ztroskotání na Samoe
KDY:
 11. dubna od 20:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Zajímalo by vás, jaké je to uvíznout v srdci Pacifického oceánu? To by vás měla zajímat také nedělní online přednáška, při které bude Denisa Maňásková vyprávět právě o jednom takovém ztroskotání. „Samoa se stala naším neplánovaným domovem. Stali jsme se součástí samojské komunity, první měsíce jsme žili jen z toho, co nám rostlo za domem a na plantáži, sbírali denně stovky kokosů, sušili kakaové boby a vyráběli čokoládu, našli naší samojskou mámu, žili s místními ve vesnici na konci světa, pomáhali učit děti ve škole anglicky, přespávali u cizí rodiny po naší pěší cestě ostrovem, která nás vzala za své vlastní,“ uvedla Maňásková. Další přednáška ze série Kolem světa online začíná ve 20 hodin, přičemž vstupenky je možné zakoupit od 99 korun na webu smsticket.cz.

Název akce
KDY: Celý víkend od 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Online kino Moje kino Live o víkendu zve na komedii i dramata. V pátek se diváci pobaví u snímku Palm Springs, který bude promítán jako English friendly, tedy s českými titulky. Dvojice volnomyšlenkářských cyniků se sejde na svatbě a tímto setkáním jim započne dobrodružství jaké ještě nezažili. Nebo snad ano? Sobotní program nabídne životopisné drama Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. V neděli nakonec přijde na řadu americké drama Mistr, pro nějž byl předlohou skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard.