David Rozehnal už sice na špičkové úrovni nehraje, ale jeho kariéra je více než zajímavá a zároveň úspěšná. Vzpomenul tak na své velké zahraniční angažmá v předním belgickém klubu FC Bruggy. „Tehdy jsme naložili s přítelkyní auto věcmi až po střechu a vyrazili do neznáma,“ vzpomínal.

Právě k Belgii se pojí jedny z jeho největších fotbalových zážitků. Byl členem týmu, který vyřadil německou Borussii Dortmund, a ta měla v sestavě taková esa, jako je Tomáš Rosický a Jan Koller. Pochlubit se může i účastí v Lize mistrů, tedy v nejlepší evropské klubové soutěži.

Gurua české fotografie okradli, jeho příznivkyni chybí mokrý proces
Deník s nadhledem: Gurua české foto okradli, jeho příznivkyni chybí mokrý proces

V talkshow došlo i na otázku, zda jsou fotbalisté, jemně řečeno, hloupí, jak se o nich často traduje. „Obecně se říká, že fotbalisté mohou být jednodušší lidé, kteří mají v hlavě jen fotbal, holky a peníze. Někteří ale takoví, že už mají maturitu a třeba pokukují po vysoké škole, tedy někdo jako já. A teď už je pozdě něco studovat a upřímně se mi nechce. Na druhou stranu jsou lidé, kteří při vrcholovém sportu vystudují, někteří jsou i doktoři, a ty obdivuji,“ uvedl Rozehnal.

Častokrát se stává, že fotbalisté po skončení kariéry vlastně nic jiného neumí a peníze vydělané fotbalem jim rychle zmizí. Právě této smutné cestě se snad vyhne mladý olomoucký hráč Filip Uriča. „Už nyní si všechny peníze, které získám díky hraní fotbalu, odkládám,“ řekl. Nyní studuje gymnázium a zvažuje studium na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. O jeho mimofotbalový osud se tak jeho blízcí bát nemusí.