Turnaj v šipkách

Dobrý den vážení čtenáři Nymburského deníku,

je 13. 4. 2013 a já se nacházím v Novém Bydžově v hospůdce U Stolínů, kde právě odstartoval jarní I+H CUP. Co se skrývá pod tímto názvem? I+H CUP je šipkový turnaj rozdělený na jarní a podzimní část. Každá část se skládá z 16 turnajů, dohromady proběhne
32 turnajů za celou sezónu.

Účastníků se sešlo na tak malou hospůdku opravdu požehnaně. Ale odpadají jeden po druhém. Nyní jsme ve finále a napětí houstne. K hodu se chystá Robin Deml, zbývá mu jen zavřít dublem 8 a má vyhráno. Ale dokáže to? Už míří, připravuje se k hodu, šipka letí a… Ano, dokázal to, známe vítěze, a tak je na čase vyhlásit výsledky 1. turnaje v jarním I+H CUPU:
Nejlepší ženou se stává Lucie Déreová. Na třetím místě se umístil Petr Štayr, na druhém místě pan František Fiala a naším vítězem se stal Robin Deml.

Petr Štayr je můj dobrý kamarád.
„ Petře, jak se cítíš, nejsi zklamaný, že ses neumístil lépe? ˮ
„ Zklamaný určitě nejsem, třetí místo je pro mě úspěch. Zabojoval jsem o druhé, ale Robin byl nekompromisní. ˮ
„ Co tě na tomto sportu vlastně baví? ˮ
„Baví mě, že po celou hru nevíš, jak se to vyvine a jak to vlastně dopadne. I když třeba celou dobu prohráváš, pak stačí hodit dvakrát 60 a jsi zpět ve hře. A dokud někdo nezavře, nic není ztraceno. Nikdo není neporazitelný. ˮ
„ Tak já ti moc gratuluji a děkuji za rozhovor. ˮ

A teď je ten pravý čas slavit, dámy a pánové, tak se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.

Pro Nymburský deník
Bártová Jana
(SOŠ a SOU Městec Králové)

Klicperův dům v plamenech

Dne 12. dubna, v sedm hodin večer, sedím ve vyprodaném sále mezi diváky očekávajícími dnešní představení. Ve tvářích zde přítomných se zrcadlí nadšení spolu s netrpělivostí.

Z přítmí náhle přicházejí muzikanti. Při hudebním doprovodu kytary a houslí máme čest slyšet skvostný hlas české mezzosopranistky Edity Adlerové.

K báječné atmosféře se přidávají kastaněty za doprovodu záře paprsků, mířících na hvězdu dnešního večera, půvabnou a temperamentní tanečnici flamenca Lolu Karpenko, oděnou v překrásném červeno-černém kostýmu od návrháře Osmana Laffity, ve kterém vyvolává dojem ohnivé bohyně.

V momentě, kdy začne tančit, prolétne publikem proud žhnoucí energie. Dáma, štíhlá jak laň, omamuje upřeným pohledem diváky a sebejistě dupe do rytmu hudby. Jako by se Chlumec nad Cidlinou ocitl přímo v bouřlivém Španělsku.

Toto dech beroucí vystoupení bylo věru stvořené přímo ze srdce, tanečnice do něj vložila kus sama sebe. A to je důvod, proč ji celé hlediště darovalo ohlušující „bravo aplauso".

Pro Nymburský deník Michal Lebeda
(SOŠ a SOU Městec Králové)