Na snímku: zdola zleva 1. řada: Darina Ouředníková, Tereza Mračková
zdola zleva 2. řada: Nikola Klusoňová, Erika Černá, Kateřina Horáčková, Markéta Bašusová
3. řada: Alžběta Urbanová, Kristýna Rejdová, Nikola Dudlová, Aneta Kučerová, Kateřina Zikmundová
4. řada děvčata: Adéla Hlaváčová, Eliška Havlátová, Petra Otradovská
poslední řada chlapci: Dominik Heinzl, Vojtěch Urban, Jan Zahrádka, Jan Kašpárek, Matěj Vejvoda

Naše třída:
Naše třída nyní čítá 26 studentů. Z toho čtyři studenti se v průběhu věčného koloběhu času připojili z různých koutů republiky. Od primy drží naše třída poměr chlapců a dívek jedna ku dvěma. Naše třída byla několik let za sebou považována za problematickou, ačkoliv byl náš kolektiv řadou odborníků několikrát vyhodnocen nadprůměrně. Důvody domněnek mohly být různé. Naše třída je plná lidí, kteří se nebojí vyjádřit své názory, a tudíž patříme mezi hlučnější kolektivy. Také jsme díky slavnějším osobnostem známí po celé škole. Lidé ve třídě se často liší v názorech, v různých přesvědčeních a v neposlední řadě samotným stylem života. Dá se říci, že „obyčejní" lidé nemají problém zapadnout do našeho kolektivu. Naše třída je poměrně otevřená a dokáže se postavit i za členy, které nemá úplně v oblibě.
Rekordní počet chlapců v naší třídě byl deset. Nyní je nás devět a celkově se dáme rozřadit do různých skupin. Nachází se u nás skupina chlapců hrající závodně basketbal za úspěšný nymburský klub. Další část založila hudební kapelu a jejich hobby se stalo jakýmsi kolotočem jejich života. Další žijí uprostřed svého uzavřeného světa, který je v některých případech naplněný adrenalinem, vtipnými zážitky a extrémem. Celkově se dá říci, že chlapci utvořili pevný kolektiv, který při sobě drží a i přes občasné problémy zůstává atmosféra přátelská. Všichni hoši mají smysl pro humor, což rozděluje učitelský kolektiv do dvou skupin (další možnost, proč naše třída byla v minulosti považována za problematickou). První nás bere takové, jací doopravdy jsme, a jsou ochotni se s námi občasně i pobavit a sdílet humorné zážitky. Druhá část se snaží s naším přebytečným humorem bojovat všemi možnými variantami. Zatím mohu konstatovat, že zbytečně a z našeho pohledu budeme nuceni bojovat až do samotné maturity, která by měla teoreticky tento boj ukončit- snad pro nás šťastným odchodem - a naši milovaní profesoři si konečně oddychnou.
Dívčí kolektiv má už situaci alespoň z našeho pohledu komplikovanější. Možná je náš názor ovlivněn chlapeckým pohledem, ale to nemůže zapřít několik faktů. Přátelství se mezí dívkami stále obměňují a názory na jedince v tomto kolektivu se mění jako počasí za okny při chladných hodinách ve škole. I u této části třídy se dají členky rozdělit do skupin. Ve třídě máme tři talentované a nadané zpěvačky, které našly své hobby ve využití hlasu. Několik děvčat se v Nymburce věnuje tanci a často se účastní různých tanečních soutěží. Další skupiny se zaměřují především na život s přáteli, nebo prostě jako „správné" studentky zaprodaly svůj život škole (u chlapců téměř nemožné). Naše děvčata mají občasné tendence řešit i sebemenší problémy do sebehlubších detailů. Nemůžeme si ani vzpomenout na jednu naprosto klidnou a tichou přestávku za uplynulých šest let na gymnáziu.
Přes tato nepatrná negativa je náš kolektiv stále časem vybrušován a zkvalitňován. Na závěr snad můžeme jen podotknout, že přes veškeré zápory jsme silný a utužený tým. Takže pozor – sexta B se řítí a doporučuji se přidat nebo uhnout z cesty!

D. Heinzl, V. Urban, M. Vaněk, O. Veselý, N. Klusoňová 6XB

Naše třída je typická svojí různorodostí. Jsme spolu už 6 let a čekají nás další dva roky společného studia, ale nejenom to. Spolužáci pro nás představují velkou část našeho života, jelikož s nimi trávíme většinu dne. Je to naše druhá rodina, a tak se i chová. Rozhodně neříkám, že jsme jako kolektiv perfektní, ale to není nikdo, přesto tvrdím, že k sobě máme velice blízko a každý z nás ví, že se za něj ostatní postaví, i přestože to nemusí být v jejich zájmu. Těch šest let spolu z nás udělalo nové lidi. Je to tak dlouho, co jsme nastupovali do primy a každý z nás pocházel odjinud, měl svoje přátele a svůj sen. Samozřejmě naše první roky byly o tom, kdo s kým kamarádí, s kým se kdo baví a samozřejmě kdo je v jaké partě. Třídou putovaly názory, jako s tebou se nebudeme bavit, ty do naší party nepatříš, ale nakonec se ze všech těchto part stala jedna parta složená z nejrůznějších lidí, za to stmelená a plná kamarádů. Myslím si, že kolektiv je důležitý faktor našeho studia. Někdo potřebuje zápisky, ostatní mu pomohou, nevšímáme si jenom sami sebe, ale snažíme se hledět i na to, co naše chování dělá s ostatními ve třídě. Určitě se v ničem jako třída neshodneme, a proto s napětím očekávám například naše rozhodování o maturitním plese a jeho přípravách, ale rozhodně se nebojím, protože i kdybychom se nedohodli a někdo udělal maturitní ples po svém, ostatní by mu to - sice za nějaký čas, ale určitě odpustili. Bude celkem zábavné sledovat náš vývoj dál. Myslím, že jednou, až budeme sedět všichni v restauraci na shledání po letech a většina z nás už třeba bude mít děti, manžela a práci, budeme na všechno, co jsme zažili, vzpomínat s úsměvem na rtech.
Kateřina Horáčková, Aneta Kučerová, Markéta Bašusová, Anna Bělohlávková, sexta B, Gymnázium Nymburk

S lidmi ve třídě jsme si velmi blízcí a navzájem se už dobře známe. Chodíme do sexty B na Gymnázium v Nymburce. V životě jsme jako celek prožili několik výletů a máme spolu mnoho zážitků. V naší třídě je nás celkem 26. Z tohoto počtu je téměř jedna třetina chlapců, zbytek dívky a snad každý máme v lavici svého kamaráda nebo kamarádku, se kterou si rozumíme. Dřív jsme jako kolektiv za moc nestáli, ale postupem času, když jsme se začali navzájem více poznávat, jsme zjistili, že lidé nejsou takoví, jací se zdají být na první pohled. Přestože se občas vyskytnou menší komplikace, myslím, že jako třída se zachováme vždy správně a násilí pro nás není řešením, naopak volíme diplomatickou cestu. Každý jsme jiný, a přesto se k sobě skvěle hodíme. Své názory neprosazujeme, pokud by měly vyvolat neklid, jsme vůči sobě tolerantní a přátelští. Jsem ráda, že patřím do 6XB, protože si nedokážu představit lepší kolektiv, než je právě tato třída.

Nikola Dudlová a Alžběta Urbanová