Pro svůj projekt si Zubákovi vybrali výstižný název Tango café a oteřít by chtěli už na podzim. Prostory si vyhlédli a pronajali v ulici Komenského, šikmo naproti restauraci a hotelu Soudek. „Je to tady jako stvořené pro náš projekt. Tango café nebude jen kavárnou s tančírnou, ale také multifunkční prostor, kde se budou odehrávat například hudební a pěvecké recitály, prezentace zajímavých knih, nebo třeba výstavy obrazů,“ vysvětluje Hana Zubáková široký záběr využití prostor.

close Manželé Zubákovi budou od podzimu provozovat novou kavárnu s tančírnou. info Zdroj: se souhlasem manželů Zubákových zoom_in Manželé Zubákovi budou od podzimu provozovat novou kavárnu s tančírnou.

Dům má dvě podlaží, přičemž v přízemí se počítá se stylovou kavárnou, v horním patře se pak budou konat zmíněné akce. A v něm bude také tančírna na pavlači. „Chceme do Poděbrad vrátit staré dobré časy, kde se lidé mohli přátelsky setkávat u kávy nebo sklenky vína, a přitom si i zatančit,“ deklarují manželé.

Tanec jako vášeň

Již od dětství milují oba společnost, kavárny, kulturu a tanec. „Jako děti jsme vnímali kavárnu jako mlíčňák s dobrotami, a tam jsme chodili moc rádi. Tanec je naším koníčkem a zároveň vysněnou profesí již více než třicet let,“ říká Eduard. Díky tanci a umění se oba od malička pohybují ve světě tančíren, kaváren a uměleckých míst jako jsou galerie, koncerty a divadla. Všechna tato zařízení se neobejdou bez kavárny, ale žádné z nich není propojené s tančírnou a není multifunkčním prostorem pro tanec, umění a vzdělávání se dohromady. A to je právě cíl projektu manželů Zubákových.

Přípravy jsou v plném proudu:

Tango café otevře svůj provoz v Komenského ulici nedaleko Riegrova náměstí. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Seznámili se před dvaceti lety jako zaměstnanci francouzské kavárny v Praze. „Tam jsme si řekli, že jednou si takovou kavárnu vysníme. Prakticky celou tu dobu přemýšlíme o tom, jak by asi ta naše kavárna mohla vypadat. Vymýšleli jsme různá jména jako třeba Lulu café, což je přezdívka naší osmileté dcery Terezky, které jen my s manželkou říkáme Lulu. Nebo Duende café, což je ve španělštině synonymum pro vnitřní jiskření tanečníka či tanečnice a jejich opravdovost,“ vysvětluje některé nápady Eduard Zubák.

Otevírat by se mělo už letos na podzim

Nakonec zvítězilo pojmenování Tango café. V prostorách tráví manželé v srpnu většinu svého času a uvnitř probíhá proměna na vysněnou kavárnu s tančírnou. Za sebou mají první nátěry na zeleno, v tančírně rozmístěná zrcadla, posunuté topení, zkompletovaný bar. Další vybavení kavárny i tančírny by chtěli pořídit se sbírky vyhlášené na portálu Hithit.cz. „Veškeré příspěvky použijeme na vybavení prostor. Chtěli bychom, aby se u nás naši návštěvníci cítili pohodlně a příjemně,“ konstatovala Hana Zubáková. Pokud vše půjde podle plánu, počítají s otevřením podniku v říjnu či listopadu letošního roku.

close Na interiérech nové kavárny s tančírnou se od srpna intenzivně pracuje. info Zdroj: se svolením manželů Zubákových zoom_in Na interiérech nové kavárny s tančírnou se od srpna intenzivně pracuje.

U možností názvu jsme se už zastavili. Proč tedy vlastně zvítězil návrh Tango café? „Protože tango milujeme a protože káva a tango je relax a balzám na duši,“ vysvětluje Eduard. Ten zároveň podotýká, proč bude jejich podnik podle něj výjimečný. „Kromě jedinečné atmosféry v unikátním prostoru kavárny, skvělé kávy a dobrůtek, bude součástí kavárny tančírna na pavlači, kde se budou odehrávat kurzy tance, přednášky, prezentace, či hudební recitály. Mým životním krédem je, že všechno jde, když se chce. Nejdeismus je velmi nebezpečné náboženství,“ usmívá se Eduard.

Další vybavení kavárny i tančírny Tango café by chtěli manželé Zubákovi pořídit z výtěžku sbírky vyhlášené na portálu Hithit.cz. Z plánovaných 350 tisíc korun je zatím vybráno přes 60 tisíc. Sbírka trvá do 22. září. Za příspěvky nabízí na oplátku dárky. Od kávy a dortíku dle vlastního výběru až po individuální taneční lekce.