deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Ruský nezávislý server čelí vlně kyberútoků: Zpravodajský web Meduza oznámil několik rozsáhlých pokusů o zahlcení přístupů, podezírá Kreml a jeho služby.
Louvre zvažuje přemístění Mony Lisy: Vedení pařížské galerie plánuje pro slavný obraz samostatnou místnost po chystané rozsáhlé rekonstrukci paláce.
Italská policie zadržela 150 kilo kokainu: 139 balíčků drogy našli potápěči v lodním trupu 9 metrů pod hladinou v Ravenně. Prodejní cena by dosáhla 25 milionů eur.
Moskevský soud prodloužil vazbu Evana Gershkoviche: Reportéra Wall Street Journal ruské úřady drží přes rok, viní ho ze špionáže. To odmítá on, jeho list i americké úřady.
Soud trestal postříkání Braniborské brány: Třem klimatickým aktivistům za barvení berlínské dominanty uložil osmiměsíční podmíněné tresty.
U Turska se v Praze srazila čtyři auta: Záchranáři ošetřovali 4 vážně zraněné, dívku s mnoha těžkými zraněními přepravil do nemocnice vrtulník. Cena Horácké arény v Jihavě stoupá: Městští radní schválili 200 milionů na vybavení zimního stadionu, které nebyly v ceně stavby za 1,9 miliardy.
Révu na Mělnicku zasáhly mrazíky: Vinaři se obávají, že s letošní plánovanou úrodou je konec. Keře se zotaví, rodit ale budou až napřesrok.
Slovenský prokurátor obžaloval exposlance: Ján Herák (OĽaNO ) čelí podezření ze sexuálního násilí na 6 ženách během několika let, vinu popírá.
Pfizer žaluje Modernu kvůli covidovým patentům: Spor v Londýně se týká práv k technologiím, které umožnily vyvinout očkování proti Covid-19.
Evropskou komisi posílil český exministr: Jan Dusík, bývalý šéf resortu životního prostředí, je nově zástupcem generálního ředitele pro klima.
Německé policie zatkla čínského zpravodajce: Pracoval pro europoslance a lídra kandidátky Alternativy pro Německo Maxmiliana Kraha.
Policie vyhlásila pátrání po Pavlu Zítkovi: Dezinformátor minulý týden nepřišel k soudu, kde čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy.
Trenér hokejových Pardubic dostal pokutu: Disciplinární komise extraligy rozhodla, že Marek Zadina musí zaplatit 75 tisíc korun za znevážení jména soutěže.
Muskova Tesla chystá propouštění v Berlíně: Výrobce elektroaut sníží ve své jediné evropské továrně stavy o 400 osob. Po celém světě redukuje o 10 %.
Kojenec podlehl meningokokové infekci: Zemřel chlapec z Vysočiny, bylo mu 19 měsíců, potvrdil Státní zdravotní ústav.
Britští policisté zadrželi zloděje na dovolené: Seděli v restauraci, viděli muže, jak krade elektroniku za pultem. Pronásledovali ho a předali barcelonské policii.
Maďarská prokuratura obžaluje slovenské obchodníky: Zločinecká skupina nakupovala na Slovensku deaktivované zbraně, uvedla je do provozu a prodávala do světa.
Británie zvýší výdaje na obranu: Do roku 2030 mají dosáhnout 2,5 % ročně, mají činit o 70 miliard liber víc než nyní, ročně porostou o 9 miliard liber.
Voyager 1 znovu vysílá: Technici NASA dokázali na dálku opravit 46 let starou sondu, která je nejvzdálenějším lidským objektem ve vesmíru.
Fotbalista Limberský u soudu popírá vinu: Zodpovídá se z obžaloby z ozbrojeného vydírání. Nový kruháč i obří přemostění: Výstavba dálnice D4 vstupuje letos do závěrečné sezony. Kauza vítkovického fotbalu: Verdikt si vyslechli činovníci i trenéři. Škodu žalobce vyčíslil na téměř osm milionů korun. Panelákem v Olomouci otřásl výbuch: Podle policie tam explodovala cíleně umístěná pyrotechnika. Příjemná novinka pro cyklisty i turisty: Samoobslužný bar na Třeboňsku zve k posezení. Nabízí i něco na zub.