deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Francouzský soud potvrdil vinu expremiéra: François Fillon v době, kdy byl poslancem, falešně zaměstnával svou ženu jako asistentku. O trestu rozhodne další řízení
Vláda schválila plán snižování zadlužení Česka: Schodek veřejných financí letos bude 2,3 procent HDP, do roku 2027 klesne na 1,2 procent HDP.
Izrael hlásí postup v bojích s Hizballáhem: Ministr obrany Gallant uvedl, že armáda zlikvidovala polovinu velitelů proíránské milice na jihu Libanonu.
Prodejci zbraní dostanou novou povinnost: Vláda připraví novelu, která jim má uložit hlášení podezřelých nákupů už od června.
Maximilian Krah dál vede kandidátku AfD: Nebude se ale účastnit zahájení kampaně k červnovým eurovolbám. Jeho asistenta viní policie ze špionáže pro Čínu.
Britská policie zadržela pašeráky lidí: Tři muže v jihoanglickém Kentu zatkla v souvislosti s vyšetřováním úterního utonutí skupiny migrantů v La Manche.
Vojenské zpravodajství má nového ředitele: Vláda do funkce jmenovala brigádního generála Petra Bartovského, oznámila ministryně obrany Černochová.
Vláda navrhla povýšení ředitele BIS: Požádala prezidenta republiky, aby šéfovi civilní kontrarozvědky Michaelu Koudelkovi udělil hodnost generálmajora.
Budoucnost koncesionářských poplatků: Mohly by se valorizovat, shodla se koalice.
Angažmá u rozhlasového orchestru do r. 2026: Prodloužili jej umělecký ředitel a šéfdirigent SOČR Petr Popelka a hlavní hostující dirigent Robert Jindra.
Hlavní hygienička ČR Svrčinová skončí: Vláda ji dnes na její vlastní žádost odvolala, řekl ČTK mluvčí MZd Jakob. Bude vypsáno výběrové řízení.
Sněmovna se sejde na žádost koalice: K mimořádnému jednání dojde příští čtvrtek. Jednat se má mj. o zákoníku práce, lobbingu či novele vodního zákona.
Německá ekonomika letos vykazuje růst: Konkrétně o 0,3 %, očekává ministr hospodářství Robert Habeck. Vládní odhad dosud počítal s růstem o 0,2 procenta.
Vězení za smrt v protisměru: Ochrana před nebezpečnými řidiči, určil soud. Muž se proti výši trestu odvolal.
Debut v Carnegie Hall: Zažije jej dnes český dirigent Jakub Hrůša s Bamberskými symfoniky.
Thajsko a Filipíny trápí vedra: Lidé nemají chodit ven, školy ruší vyučování.
Evropský parlament schválil opatření: Mají vést ke snížení množství odpadů z obalů.
SkiResort koupil další zařízení v Peci: V Janských Lázních vybuduje velkou nádrž. Plumlov investoval do kempu: Žralok úsporně svítí a je za plotem.
Ovocnáři sčítají škody: Škody na úrodě ovoce budou kvůli nynějším silným mrazům rozsáhlé. Mrazy zasáhly zejména sady v Čechách.
Vavřinec Hradilek ukončil kariéru: Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 se rozhodl po nominačních závodech ve Veltrusech.
Konec Ľuboše Machaje: Slovenská vláda schválila zákon o televizi a rozhlasu, šéf stanice má skončit.
Tragédie u Flory v Olomouci: Řidiče tramvaje policie obvinila za smrt cestující.
Rozhodnutí europoslanců: Schválili posílení práv kurýrů či řidičů platforem, jako je Uber.
Řehka po jednání armádních špiček V4: V důležitých věcech najdeme vždy shodu.