deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Sněmovna jednala 3 hodiny o programu schůze: Opoziční poslanci předkládali a zdůvodňovali 25 návrhů na další body k projednání.
Europarlament schválil předpis o biodiverzitě: Norma má za cíl chránit a podporovat druhou rozmanitost v přírodě, čelila kritice zemědělců.
Mladík vypadl v Trnavě z jedoucího vlaku: 22letý muž na místě zemřel, slovenská policie vyšetřuje okolnosti incidentu.
Voliči v Jerusalémě vybírají zastupitele: Komunální volby v izraelském hlavní městě mají nízkou účast. K urnám přišla zatím necelá třetina lidí.
Helfštýn přivítá první návštěvníky: Vyhledávaný hrad na Přerovsku bude v březnu otevřený o víkendech, sezona se naplno rozběhne o Velikonocích.
Praha má znovu leteckou linku do Taškentu: Přímé spojení s metropolí Uzbekistánu obstarají jednou týdně aerolinky Qanot Sharq. Spoj se vrací po 10 letech.
Ukrajina hlásí vzdušné úspěchy: Velení leteckých sil Ukrajiny tvrdí, že v úterý sestřelilo dva moderní bombardéry SU-35.
Hasiči zlikvidují nakažený chov na Vysočině: Na Třebíčsku zasáhla ptačí chřipka i geneticky cenný chov s 13 000 slepicemi ve Vanči.
Vlivní Češi mezi europoslanci: Mezi stovku nejvlivnějších podle výzkumné platformy EU Matrix patří Charanzová, Zdechovský, Kolaja, Dlabajová a Vondra.
Zelenskyj přicestoval do Saúdské Arábie: Ukrajinský prezident v království jedná o zprostředkování výměn zajatců i přípravě budoucího mírového summitu.
Becherovku kupují Poláci: ÚOHS povolil prodej likérky Jan Becher francouzskou společností Pernord Ricard polské skupině Maspex.
Německá policie dopadla členku krajně levicové RAF: Úřady po nyní 65leté Daniele Kletteové z Frakce Rudé armády pátraly více než třicet let, nyní je již ve vazbě.
Ruský soud uvěznil Olega Orlova: Spolupředseda organizace Memorial dostal 2,5 roku za údajnou diskreditaci armády, kritizoval válku na Ukrajině.
Nehoda uzavřela výjezd z Jáchymova: Hasiči zasahují u převráceného osobního auta na silnici z města směrem na Boží Dar, zraněné odvezli záchranáři.
Tusk jedná na Hradě: Prezident Petr Pavel přijal po summitu V4 k dvoustrannému jednání polského premiéra.
Jihočeská univerzita má nového rektora: Pavla Kozáka zvoleného loni v listopadu akademickým senátem jmenoval do funkce na první čtyřleté období prezident Pavel.
Islamisté v Mali propustili unesené Italy: Manžele a dospělého syna unesli džihádisté v květnu 2022, nyní italská vláda oznámila, že se všichni tři vrací do vlasti
Škoda Auto vyvinula třetí vůz pro Indii: Malé SUV vyjede příští rok.
Pozůstatek planety: Vědci zaznamenali bílého trpaslíka s kovovou skvrnou.
Kauza kolem Lukáše Veleva: Exředitel nemocnice doufá v brzké propuštění z vazby. Veřejnosti posílá vzkaz. Kila marihuany ve Tvarožné Lhotě: Muži kvůli pěstování konopí hrozí roky vězení.
Případ Jakuba Netíka: Soud začal projednávat případ muže viněného z vyhrožování politikům.
Polští zemědělci demonstrují: Konkrétně protestují proti politice EU a levnému dovozu z Ukrajiny.
Jednání dolní komory Parlamentu: Hnutí ANO podporuje narovnání práv pro páry stejného pohlaví, řekla Alena Schillerová.
Turnaj v Dubaji: Tenista Jiří Lehečka porazil v 1. kole ve třech setech Fucsovicse.