K požáru vyjely zpočátku jednotky HZS Nymburk a Benátky nad Jizerou a dobrovolné jednotky obcí Lysá nad Labem, Čelákovice, Milovice a Stará Lysá. „Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že jde o požár skladovací haly o půdorysu 50 x 20 metrů, která je zhruba z půlky zasažená. Kromě uskladněné zeleniny se uvnitř objektu nacházely zemědělské stroje, které bylo nutné dostat ven, aby se snížila celková škoda,“ uvedla Tereza Fliegrová, mluvčí středočeských hasičů.

Zásah probíhal třemi C proudy a jedním ochranným proudem, kterým se hasiči snažili zabránit šíření požáru, a tím uchránit další část objektu. „Z důvodu silného zakouření bylo nutné po celou dobu používat dýchací techniku a přetlakovou ventilaci,“ doplnila Fliegrová.

V Lysé nad Labem hořela hala s uskladněnou zeleninou.Krátce po příjezdu vyhlásil velitel zásahu druhý stupeň požárního poplachu a povolal na místo další jednotky – hlavně kolegy z HZS hlavního města Prahy se speciálním hasicím zařízením Cobra a také protiplynový automobil z HZSP Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav.

Přibližně hodinu od nahlášení byl požár lokalizován a dále se nešířil. Jednotky kontrolovaly střechu za pomoci termokamery. Necelou čtvrthodinu po lokalizaci byl poplachový stupeň snížen na základní úroveň a část jednotek místo opustila. „Na místě tak zůstaly pouze jednotky HZS Nymburk a SDH Lysá nad Labem a všechny ostatní se vrátily na své základny,“ upřesnila mluvčí hasičů.

V jedenáct hodin byl požár zlikvidován a místo bylo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou, kterou po dobu čtyř hodin zajistí jednotka SDH Lysá nad Labem, dalších osm hodin bude požářiště kontrolovat majitel.

Při požáru klimatizační jednotky uvnitř haly vznikla škoda, kterou majitel odhadl na 1,1 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele hasičů technická závada elektroinstalace motoru.