Požár vypukl v Průmyslové ulici v objektu o půdorysu 15x25 metrů, ze kterého se valil silný dým směrem k městu. "Velitel zásahu proto prostřednictvím operačního střediska informoval starostu obce, aby doporučil obyvatelům města nevětrat. Zároveň požádal o zvýšení poplachového stupně na druhý a vyslání dalších jednotek," popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Na místo vyrazila také chemická laboratoř na měření škodlivin v ovzduší. Přítomnost škodlivých látek se po opakovaném měření podle hasičů nepotvrdila.

Požár byl lokalizován krátce po 13. hodině. Poté se hasiči zaměřili na odvětrání objektu pomocí přetlakové ventilace a kontrole celého objektu za pomoci termokamery. "K události byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která prohlédla všechny pracovníky, kteří se v době vypuknutí požáru nacházeli ve výrobní hale, a ponechala je na místě," doplnila mluvčí.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování, na kterém bude spolupracovat hasičský vyšetřovatel spolu s experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze.