Do jeho stavení dorazili ve čtvrtek kolem třetí hodiny odpoledne. Poté, co našli pětaosmdesátiletého příbuzného bez známek života a v domě stopy po předchozím požáru, zavolali záchranku a hasiče. Na místo pochopitelně dorazila také policie a koroner.

Policisté podle své mluvčí Petry Potočné sestavili časovou osu toho, co se v domě v předchozích dvou dnech mělo odehrát. „Zřejmě v důsledku technické závady začal už v úterý odpoledne v domě hořet televizor. Senior se pravděpodobně nadýchal zplodin kouře z hořící televize a upadl do bezvědomí,“ řekla Potočná. Ještě předtím se mu však podle všeho podařilo požár televize zlikvidovat. Na následky otravy zplodinami však později zemřel. Požár z úterý nikdo neohlásil a na celou věc se tedy přišlo až ve čtvrtek odpoledne při příjezdu příbuzných a jejich následném telefonátu na krizová čísla.

Zavinění další osoby na místě nebylo zjištěno. Vyšetřovatelé však podle mluvčí zatím pracují se všemi možnými verzemi. „Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva,“ doplnila policejní mluvčí. Pokud vyšetřovatelé neobjeví nové okolnosti a pitva nepřinese překvapivý objev, velmi pravděpodobně bude případ uzavřen jako nešťastná náhoda bez cizího zavinění.